Piątek, 2021-05-14

Piękna Nasza Polska Cała

Pokaz mody patriotycznej

2021-05-06

Dnia 5 maja 2021 r. odbył sie w naszej szkole Pokaz mody patriotycznej. Uczniowie przygotowali stroje w barwach narodowych oraz ludowe. Rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki patriotycznej " Jeseśmy Polką i Polakiem". Następnie uczniowie zaprezentowali piękne stroje przy dźwiękach poloneza. Uwieńczeniem pokazu było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Więcej o: Pokaz mody patriotycznej

„Jak dobrze mieć sąsiada” - Słowacja

2021-02-16

Zgłaszamy realizację zadania 22 „Jak dobrze mieć sąsiada” -  Słowacja. Poznanie historii tego kraju, kultury a także języka okazało się bardzo ciekawym zajęciem. Zgromadziliśmy materiały dotyczące strojów regionalnych, ulubionych potraw oraz atrakcji naszego południowego sąsiada. Dzieci nauczyły się kilku  prostych zwrotów w języku słowackim,  poznały Legendę o pięści Janosika. Realizacja tego zadania pokazała dzieciom jak wiele wspólnego mają mieszkańcy Podhala i Słowacy.

Więcej o: „Jak dobrze mieć sąsiada” - Słowacja

W starym kinie

2021-02-09

Dzieci z naszej szkoły poznały historię kina i meldują wykonanie zadania 18 w międzynarodowym projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”. Na dużym ekranie obejrzały ciekawe przygody Reksia oraz Bolka i Lolka. Były bilety na seans, popcorn i kolorowanki z bohaterami bajek. Oto fotorelacja.

Więcej o: W starym kinie

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

2020-11-22

Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych dziecko nie może być pozbawione. Zarówno rodzice, opiekunowie ,jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają. W dniu 20 listopada uczniowie z naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W ramach projektu „ Piękna Nasza Polska Cała" wykonali zadanie nr 33. Zarówno podczas zajęć stacjonarnych, jak i lekcji zdalnych dyskutowali na temat tych praw oraz wykonali plakat dotyczący omawianych zagadnień. Oto fotorelacja z zajęć.

Więcej o: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

AKCJA BOHATERON

2020-11-22

Aby promować postawy patriotyczne, dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji "Bohateron", wykonując tym samym zadanie 5 projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Ta ogólnopolska kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Dzieciaki poznając historię, stworzyły piękny album. Oto fotorelacja z zajęć.

Więcej o: AKCJA BOHATERON

CZERWONE KORALE

2020-11-22

Podczas jesiennego spaceru podziwialiśmy piękno naszej polskiej przyrody, która podarowała nam wiele skarbów. Z tych skarbów powstały urocze czerwone korale. Tym samym meldujemy wykonanie zadania nr 31 z projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Stworzyliśmy także piękne zielniki, które wzbogaciły kąciki przyrodnicze w naszych klasach.

Więcej o: CZERWONE KORALE

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

2020-09-28

Zadanie wrześniowe zrealizowane!

2020-09-28

Uczniowie klasy 2 przygotowali gazetkę o tematyce patriotycznej. W tym roku obok symboli narodowych umieściliśmy obrazy przedstawiające piękno naszej Ojczyzny.

Więcej o: Zadanie wrześniowe zrealizowane!