Projekt "Jeżdżę z głową"

Szanowni Państwo

od 1 lutego 2021 r. zaczynamy realizację projektu “Jeżdżę z głową. Tym razem dzieci będą się uczyć technik narciarstwa biegowego w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Zajęcia trwają do 5 marca 2021 r.

Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowboardzie, zainicjowany w 2012 roku, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, nie umiejących jeździć/biegać na nartach/snowboardzie/łyżwach, dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy na nartach/snowboardzie, nartach biegowych oraz łyżwach.

Projekt realizowany jest przez Urząd Gminy Nowy Targ oraz Województwo Małopolskie.

Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach/snowboardzie, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z lodowisk, z tras i stoków narciarskich oraz nabycia dobrego nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Link do strony opisującej projekt: https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/sport/jezdze-z-glowa