Piątek, 2021-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

XIII Gminny Konkurs Plastyczny „Moje Przedszkole”

2021-05-11

Zaproszenie do Konkursu im. Świętego Brata Alberta

2021-05-06

Pokaz mody patriotycznej

2021-05-06

Dnia 5 maja 2021 r. odbył sie w naszej szkole Pokaz mody patriotycznej. Uczniowie przygotowali stroje w barwach narodowych oraz ludowe. Rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki patriotycznej " Jeseśmy Polką i Polakiem". Następnie uczniowie zaprezentowali piękne stroje przy dźwiękach poloneza. Uwieńczeniem pokazu było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Konkurs biblioteczny "Zaprojektuj okładkę książki dla dzieci lub młodzieży"

2021-04-23

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Szkolna przygotowała konkurs plastyczny pt: „Zaprojektuj okładkę książki dla dzieci lub młodzieży”. Zadaniem uczestników jest stworzenie autorskiego projektu okładki książki dla dzieci lub młodzieży. Pracę wykonujemy dowolną techniką na kartce A4 ( zwykły blok). Termin 7 maja.

Regulamin konkursu w plikach do pobrania :)

Zapraszam!

2021-04-27

Dzień Ziemi  znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Nasza placówka również przystąpiła do obchodów. Najmłodsi uczniowie zdalnie i stacjonarnie wykonywali plakaty, oglądali filmy dotyczące omawianych problemów, starsi zdalnie odwiedzili pokoje zagadek i wzięli udział w webinarze. Na koniec obchodów była  ekologiczna sesja zdjęciowa.

Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

2021-04-20

Akademia Lubella

2021-04-20

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2021-04-16

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku. Wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andres. W Hiszpanii Dzień Książki to od 1930 roku oficjalne święto, a od 1964 roku obchodzi się je we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych. Z okazji dnia patrona Hiszpanii – Świętego Jerzego, zgodnie z tradycją wręczano kobietom czerwone róże – symbol krwi smoka, którego pokonał Święty Jerzy. Z czasem kobiety też zaczęły dawać podarunki i były to właśnie książki. Do dnia dzisiejszego od rana na ulicach i placach pojawiają się stragany z książkami i kwiatami. Król i królowa Hiszpanii wręczają Nagrodę Cervantesa, którą od 1976 roku dostaje wybitny pisarz hiszpańskojęzyczny. Głośne czytanie „Don Kichota” to już tradycja i jak co roku zajmuje aż 48 godzin. Do wieczora kwiaciarnie sprzedają miliony róż. Można je nie tylko wąchać, ale też… jeść. Sprzedawane są róże z jabłek i bekonu. Tamtejsze księgarnie i biblioteki czynne są do świtu. Odbywa się w nich wspólne czytanie wierszy, dyskusje literackie, spotkania z autorami i ilustratorami książek.

Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w rozmaitych wydarzeniach organizowanych tego dnia on-line, polecam ciekawostki o książkach i nie tylko....

Odżywiam się zdrowo

2021-04-16

Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w konkursie plastycznym: Odżywiam się zdrowo przeprowadzanego przez TAJM Catering dietetyczny. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o zdrowym odżywianiu i rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Bardzo prosimy o wejście do galerii prac przedszkolaków i zagłosowanie na prace naszych najmłodszych.