Dzień matematyki

Uczniowie w ramach projektu Miś w świecie wielkiej literatury obchodzili Dzień Matematyki. Ten dzień obchodzili trochę inaczej.  Na zajęcia zostali zaproszeni uczniowie klas starszych, którzy pomagali maluchom w rozwiązywaniu trudnych zadań matematycznych . Przedszkolaki pod kierunkiem starszaków wykonali zadania z kodowania, porównywania zbiorów, przeliczania w zakresie 10, rozwiazywania trudniejszych zadań matematycznych. Wspólnie uczestniczyli w matematycznych zabawach ruchowych. Efektem końcowym było wykonanie dużej gry matematycznej z różnymi liczmanami wykonanymi z tekturek, pokrywek ze słoików, plastikowych nakrętek i patyczków po lodach. Był to mile spędzony dzień ze starszymi kolegami i koleżankami.