Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177082
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

2020/2021

Powiększ obraz:

XXV konkurs piosenki Od Podhala do Opola

 W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej już po raz 25. odbył się Gminny Festiwal Piosenki "Od Podhala do Opola". W konkursie bardzo licznie wzięły udział dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Nowy Targ.Jury w składzie Jakub Cudzic, Maria Wnęk, Beata Szewczyk i Józefa Kuchta przesłuchało 58 wykonawców z 17 szkół: z Dębna, Obidowej, Gronkowa, Morawczyny, Krauszowa, Lasku, Harklowej, Klikuszowej, Rogoźnika, Ostrowska, Waksmundu, Knurowa, Nowej Białej, Krempach, Szlembarku, Dursztyna, Ludźmierza oraz z Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach. Uczestnicy wykonali 46 piosenki w 3 kategoriach wiekowych.

 Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Weronika Walasik kl.3, Sara Zimoch kl.5, Paulina Sadłoń kl.4,  Anna Sadłoń kl.6 za co im sedecznie dziękujemy.

Gratulujemy uczennicy kl.3 Weronice Walasik, która zajęła 3 miejsce w kategorii soliści kl.0-3.

Czytaj więcej o: XXV konkurs piosenki Od Podhala do Opola

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "MATKA W OCZACH DZIECKA"

Na konkurs wpłynęło 620 fantastycznych portretów Mam, osób tak ważnych w naszym codziennym  życiu. Wszystkie nadesłane prace są niepowtarzalne, wyjątkowe i pełne miłości.
Jury w składzie:
przewodnicząca jury mgr. artysta plastyk nauczyciel - Joanna Borowicz
mgr. artysta plastyk nauczyciel - Maria Mrożek
mgr. artysta plastyk nauczyciel - Barbara Piszczór
sekretarz - Katarzyna Piątek przyznało 56 nagród oraz 62 wyróżnienia.
W tegorocznej edycji została przyznana Nagroda Specjalna dyrektora Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, którą otrzymała Natalia Gwiżdż lat 11 ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Małej.
Jury konkursu jednogłośnie podkreśla, że nadesłane prace, które wpłynęły na konkurs reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, malarstwo na szkle oraz ceramika.

Gratulujemy laureatom z naszej szkoły:

Zuzanna Miętus kl.3  zdobyła  nagrodę

Wiktoria Galik  kl.1   zdobyła  wyróżnienie

 

Czytaj więcej o: WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "MATKA W OCZACH DZIECKA"
Powiększ obraz:

XXV Gminny Przegląd Plastyczny Łopuszna, 30.03.2021r. „Ilustracja do ulubionej bajki, lektury, książki i filmu”

Komisja w składzie:
1. mgr. sztuki Maria Wnęk - przewodnicząca
2. artysta rzeźbiarz Władysław Waksmundzki
3. Maria Mrożek
oceniła 119 prac plastycznych wykonanych przez 123 uczestników z 19 Szkół Podstawowych (z Krauszowa, Rogoźnika, Łopusznej, Ludźmierza, Szlembarku, Morawczyny, Knurowa, Dursztyna, Gronkowa, Waksmundu, Krempach, Nowej Białej, Pyzówki, Obidowej, Lasku, Klikuszowej, Dębna, Harklowej i Ostrowska), Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach oraz 5 Świetlic Wiejskich (z Klikuszowej, Ostrowska, Pyzówki, Knurowa i Dębna) z terenu Gminy Nowy Targ.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy zdobyli nagrody:

Zuzanna Miętus  1 miejsce  - praca płaska kategoria kl.0-3

Wiktoria  Galik  1 miejsce  - praca przestrzenna  kategoria  kl. 0-3

Natasza Bogdał  1 miejsce   - praca przestrzenna    kategoria  kl.4-6

Anna Sadłoń   wyróżnienie  - praca płaska   kategoria  kl.4-6

Czytaj więcej o: XXV Gminny Przegląd Plastyczny Łopuszna, 30.03.2021r. „Ilustracja do ulubionej bajki, lektury, książki i filmu”
Powiększ obraz:

Konkurs ekologiczny - Szlembark

Uczniowie naszej szkoły z młodszych klas brali udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Szlembarku.  Mieli za zadanie wykonać pracę , w której przewodnim tematem były ptaki wracające do nas wiosną.  Udało nam się zająć następujące miejsca:

 Wiktoria Galik i Viktoria Marek  zajęły 2 miejsce – praca przestrzenna

Jan Kowalczyk i Aleksander Chmielak   2 miejsce  - praca przestrzenna.

Gratulujemy wygranym.

Czytaj więcej o: Konkurs ekologiczny - Szlembark
Powiększ obraz:

"BYĆ JAK ONA - edycja VI"

"BYĆ JAK ONA - edycja VI" - taki tytuł nosi ogólnopolski konkurs kierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Celem konkursu jest popularyzacja postaci Ireny Sendlerowej, zainteresowanie uczniów historią bohaterki, która z narażeniem własnego życia uratowała ponad 2500 żydowskich dzieci z czasie II wojny światowej. W realizację konkursu/projektu zaangażowała się klasa 7, która musiała wykonać kilka zadań konkursowych m.in. portret bohaterki, opis działań podjętych przez Irenę Sendler. Ponadto uczniowie obejrzeli film p.t. "Dzieci Ireny Sendlerowej" i uczestniczyli w lekcji, w czasie której przybliżono postać bohaterki. Oprócz tego Julia Budzyńska wykonała plakat, Weronika Kurzydło i Wiktoria Chmielak przygotowały prezentację , a Weronika Waras, Ola Orlińska i Julka Budzyńska postanowiły opracować opis działań Ireny Sendlerowej.  Plastyczną realizacją konkursu zajęła się  Karolina Guroś, która narysowała portret bohaterki, a koncepcja portretu  zakładała umieszczenie jej w otoczeniu dzieci, które wykonali wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły.

Czytaj więcej o: "BYĆ JAK ONA - edycja VI"
Powiększ obraz:

Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Nasza Flaga"

Święta majowe to w tym roku  okrągła 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja i Dzień Flagi.  W związku z tym drugim świętem nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Nasza Flaga". Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Wśród 7687 nadesłanych prac i 3000 szkół biorących udział w konkursie brały udział  także prace z naszej szkoły, które wykonali: Paulina Sadłoń kl. 4, Anna Sadłoń kl. 6, Adam Knurowski kl. 6, Jakub Solana kl. 6, Dawid Solana kl. 6, Wiktoria Chmielak kl. 7.

Ich prace można było podziwiać na gazetce szkolnej upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucję 3 maja.

Czytaj więcej o: Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Nasza Flaga"
Powiększ obraz:

I Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną – “Chrzest Polski”

14 kwietnia przyjmuję się za datę Chrztu Polski, kiedy to Mieszko I wraz ze swoją drużyną w 966 roku przyjęli chrzest dając tym samym początek państwu polskiemu. W tym roku obchodzimy 1055 rocznicę tego ważnego dla nas wydarzenia. Dla upamiętnienia tej daty odbył się po raz pierwszy -  I Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną – “Chrzest Polski”, w której wzięły udział nasze dwie uczennice z klasy 7: Wiktoria Chmielak i Weronika Waras. Na konkurs nadesłano 912 prezentacji z całej Polski i wśród wyróżnionych prac znalazła się prezentacja wykonana przez Wiktorię . Ogromnie gratulujemy naszej uczennicy a  poniżej zamieszczamy link do jej prezentacji.

https://youtu.be/sRdQ-64_UZw

Czytaj więcej o: I Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną – “Chrzest Polski”
Powiększ obraz:

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Zaprojektuj okładkę książki dla dzieci lub młodzieży"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Zaprojektuj okładkę książki dla dzieci lub młodzieży".

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli: Pani Moniki Klamerus-Czaja, Pani Marii Zębal oraz uczennic: Pauliny Pietraszek, Pauliny Sadłoń, Karoliny Guroś, Aleksandry Orlińskiej,  dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu. Wyłoniła
7 Laureatów Konkursu wśród dzieci z klas 0-3. Nagrodzone zostały również prace uczniów klasy 6. Gratuluję!

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego:

I miejsce     Jakub Knurowski klasa III

                  Wojciech Kałafut – oddział przedszkolny

                   Adam Knurowski – klasa VI

                   Dawid Solana – klasa VI

 

II miejsce    Dawid Barnaś – klasa II

                  Zuzanna Miętus – klasa III

 

III miejsce   Amelia Sowińska – klasa II

                  Maksymilian Stopka klasa III

                  Maciej Sadłoń – oddział przedszkolny

Czytaj więcej o: Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Zaprojektuj okładkę książki dla dzieci lub młodzieży"