Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177140
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Wydarzenia rok szkolny 2020/2021

Powiększ obraz:

Z owocami i warzywami za pan brat, czyli edukacja żywieniowa w szkole podstawowej

Z owocami i warzywami za pan brat, czyli edukacja żywieniowa w szkole podstawowej Dnia 10 czerwca uczniowie klasy V samodzielnie wykonali sałatkę owocową. Przed jej degustacją poznali podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz zasady savoir – vivre przy stole. Uczniowie zapoznali się z zawodem kucharza. Wspólna praca przy sporządzaniu sałatki dostarczyła dzieciom wiele radości i przyjemności. Smacznego :)

Czytaj więcej o: Z owocami i warzywami za pan brat, czyli edukacja żywieniowa w szkole podstawowej
Powiększ obraz:

Światowy dzień bez tytoniu

Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

Dzień ten został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

Kampania ma na celu szerzenie świadomości na temat zagrożeń związanych z paleniem tytoniu i jego negatywnego wpływu na zdrowie, a także wykorzystywania przemysłu nikotynowego, który jest skierowany w szczególności do młodzieży. Ma również na celu ograniczenie chorób i zgonów spowodowanych paleniem.

 Motywem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu na rok 2021 jest:

Zobowiązanie się do rzucenia palenia”.

Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII wzięli udział w kampanii. Podczas lekcji wychowania fizycznego nauczyciel Magdalena Surówka przedstawiła prezentację, która obejmowała tematy:

1. Tytoń i powiązane z nim taktyki przemysłu, aby przyciągnąć młodsze pokolenia.

2. Szkodliwość palenia papierosów- jak wpaść w nawyk i wyjść z nawyku?

3. Szkodliwość palenia e- papierosów.

4. Dziękuję , nie palę - sztuka asertywności.

Zmobilizowano uczniów do podjęcia dyskusji na zadane tematy. Po dyskusji uczniowie wykonali gazetkę, która służy edukacyjnie młodszym kolegom.

Czytaj więcej o: Światowy dzień bez tytoniu
Powiększ obraz:

Zdrowo i Sportowo

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Zdrowo i Sportowo. Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych, ponieważ aktywne dzieci ,to  zdrowsi dorośli. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

Czytaj więcej o: Zdrowo i Sportowo
Powiększ obraz:

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi  znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Nasza placówka również przystąpiła do obchodów. Najmłodsi uczniowie zdalnie i stacjonarnie wykonywali plakaty, oglądali filmy dotyczące omawianych problemów, starsi zdalnie odwiedzili pokoje zagadek i wzięli udział w webinarze. Na koniec obchodów była  ekologiczna sesja zdjęciowa.

Czytaj więcej o: Dzień Ziemi