Niedziela, 2021-04-11

Wydarzenia rok szkolny 2020/2021

Koło fortuny - quiz świateczny

2021-04-01

Rekolekcje Wielkopostne dla osób chętnych:) - Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Mlodzieży Archidiecezji Krakowskiej

2021-03-18

Misyjne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych

2021-03-18

"Bezpieczna Przestrzeń" dla dzieci i młodzieży

2021-03-16
W Nowym Targu przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a  powstaje "Bezpieczna Przestrzeń" dla dzieci i młodzieży!

Zapraszam do gabinetu pedagogiczno-logopedycznego, w którym prowadzona będzie:
  • diagnoza pedagogiczna dzieci i młodzieży
  • terapia pedagogiczna / zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • diagnoza logopedyczna
  • terapia logopedyczna
  • zajęcia terapeutyczne/rewalidacyjne dla dziecka z niepełnosprawnością
  • terapia ręki
  • zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które m.in.:
  • posiadają diagnozę dysleksji rozwojowej (dysortografii, dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii),
  • mają problemy z nauką czytania i pisania,
  • nie rozumieją przeczytanego tekstu,
  • mają problemy z wysłuchiwaniem głosek, głoskowaniem i składaniem wyrazów z usłyszanych głosek,
  • mylą litery oraz mają trudności ze stosowaniem zasad ortograficznych,
  • mają niską sprawność grafomotoryczną,
  • mają trudności w koncentracji uwagi,
  • nie opanowały na odpowiednim poziomie umiejętności matematycznych,
  • nie osiągnęły wystarczającego poziomu gotowości szkolnej,
  • mają opóźniony, nieprawidłowy lub zaburzony rozwój mowy.
    Natalia Chudeusz
    Kontakt: 888 868 086
Więcej o: "Bezpieczna Przestrzeń" dla dzieci i młodzieży

Dzień Liczby Pi

2021-03-15

Dnia 15.03.2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby PI. We wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone lekcje, na których uczniowie poznali historię Liczby Pi, zwanej Ludolfiną lub Stałą Archimedesa. Podczas zajęć uczniowie dowiedzeli się gdzie pierwsze pojawiła się liczba Pi, kto znajdywał jej rozwinięcie dziesiętne  oraz gdzie jest wykorzystywana. Podczas przerwy, uczniowie  mógł wziąść udział w konkursie na zapamiętanie jak najwięcej liczb z rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny, każdy ochotnik został nagrodzony słodką Pifinką. Uczniowie wzięli udział również w konkursie na plakty dotyczące liczby Pi, które dumnie prezentowały się na szkolnej gazetce, za tą aktywnośc zostali nagrodzeni ocenami z matematyki. Fotorelacje z obchodów można zobaczyć w szkolnej galerii.

Więcej o: Dzień Liczby Pi

Dzień Kobiet

2021-03-15

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w jego obchody, na szkolnych korytarzach można było dostrzec panów obdarowywujących swoje koleżanki i Panie tulipanami oraz cukierkami.  Miło było widzieć uśmiech na twarzach wszystkich Kobiet tego dnia! Panowie bardzo dziękujemy !!!

Więcej o: Dzień Kobiet

2021-03-15

W dniu 15 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane lub zakupione na szkolnym stoisku z karkami) do specjalnie przygotowanego pudełka. Podczas zorganizowanego apelu szkolnego walentynki zostały dostrczone do ich adresatów. Relacje z obchodów Dnia Zakochanych można obejrzeć w galeri.

Więcej o: Walentynki

Kampania "Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa"

2021-03-11