Piątek, 2020-04-10

Uczymy dzieci programować

Uczymy dzieci programować - IV educja

2020-03-05

"Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści"

Od września do lutego realizowaliśmy zadania programu wspaniale się przy tym bawiąc i doskonaląc swoje umiejętności.
Więcej o: Uczymy dzieci programować - IV educja

Walentynkowe kodowanie

2020-03-05

Również Walentynki były dla nas okazją do podjęcia aktywności z elementami kodowania.

Pierwsze zadanie, to ukryty przy pomocy koordynatów obrazek. Drugie związane było z rytmem i sekwencją.

Więcej o: Walentynkowe kodowanie