Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177127
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Ogólnopolski Projekt „DZIECI PROGRAMUJĄ”

Powiększ obraz:

Dzieci programują - dyplomy

,,Szanowni Państwo

Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania Wam i Waszym podopiecznym za udział w Ogólnopolski projekcie edukacyjnym – „Dzieci programują” oraz za zaangażowanie i rzetelne wykonywanie zadań, które rozwijały kreatywność i innowacyjność. Podejmowane przez Was działania wdrażały dzieci do nauki programowania bez użycia komputerów co wymagało twórczego i aktywnego działania. Mamy nadzieję, że udział w programie spełnił Wasze oczekiwania."

Czytaj więcej o: Dzieci programują - dyplomy
Powiększ obraz:

Rusz głową - czyli odrobina kreatywności

Kolejne zadanie wykonane! Dziękuję rodzicom za pomoc i wsparcie w realizacji projektu.

Czytaj więcej o: Rusz głową - czyli odrobina kreatywności
Powiększ obraz:

Świąteczne kodowanie pierwszoklasistów

Kolejne zadanie projektu to: Bajki, baśnie i bajeczki. Odrobinę zmodyfikowaliśmy to zadanie. Zamiast prowadzić Mikołaja do domu zaprowadziliśmy go do prezentów narysowanych samodzielnie przez dzieci. Nastrój świąteczny sprzyjał też świątecznemu kodowaniu.

Czytaj więcej o: Świąteczne kodowanie pierwszoklasistów
Powiększ obraz:

Dekompozycja

W  miesiącu lutym w ramach realizacji Projektu DZIECI PROGRAMUJĄ  kształtowaliśmy niezwykłą umiejętność dekompozycji. Pojęcie dekompozycji funkcjonuje w potocznym myśleniu i jego znaczenia domyślamy się intuicyjnie. Zadania bardzo podobały się pierwszoklasistom.

Czytaj więcej o: Dekompozycja
Powiększ obraz:

W noworocznej pętli

W tym miesiącu w ramach realizacji Projektu DZIECI PROGRAMUJĄ wykonaliśmy ćwiczenia wdrażające do zrozumienia przez dzieci pojęcia powtarzalności, regularności oraz ćwiczenia z darami ukazujące mechanizm działania pętli.

Czytaj więcej o: W noworocznej pętli
Powiększ obraz:

„Algorytmy z pluszowym misiem”.

W tym miesiącu w naszych ćwiczeniach skupiliśmy się na najprostszym algorytmie czyli algorytmie liniowym. W ćwiczeniach odnosiliśmy się do pojęć informatycznych takich jak: polecenie, sekwencja instrukcji, program. 

Czytaj więcej o: „Algorytmy z pluszowym misiem”.
Powiększ obraz:

Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń

 
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I przystąpili do Ogólnopolskiego projektu Dzieci programują. W miesiącu październiku wykonaliśmy pierwsze zadanie. Dotyczyło ono wprowadzenia do wydawania poleceń i  wymagało wykonania kilku ćwiczeń tematycznych. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i bardzo szybko zrozumieli pojęcie instrukcja. Doskonalili umiejętność mierzenia krokami oraz orientację przestrzenną. Wytrwałość i umiejętność czytania mapy doprowadziła ich do słodkiego skarbu. Zachęcam rodziców do wspólnej zabawy. W plikach do pobrania są przykłady zabaw i zadania do realizacji w domu - na miesiąc listopad (zakładka Projekty, programy, Ogólnopolski projekt Dzieci programują, Algorytmy z pluszowym misiem) . Gorąco zapraszam!
Czytaj więcej o: Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń