Czwartek, 2019-11-21

Imieniny: Janusza, Marii

Ogólnopolski Projekt „DZIECI PROGRAMUJĄ”

„Algorytmy z pluszowym misiem”.

2019-10-30

Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń

2019-10-30

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I przystąpili do Ogólnopolskiego projektu Dzieci programują. W miesiącu październiku wykonaliśmy pierwsze zadanie. Dotyczyło ono wprowadzenia do wydawania poleceń i  wymagało wykonania kilku ćwiczeń tematycznych. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i bardzo szybko zrozumieli pojęcie instrukcja. Doskonalili umiejętność mierzenia krokami oraz orientację przestrzenną. Wytrwałość i umiejętność czytania mapy doprowadziła ich do słodkiego skarbu. Zachęcam rodziców do wspólnej zabawy. W plikach do pobrania są przykłady zabaw i zadania do realizacji w domu - na miesiąc listopad (zakładka Projekty, programy, Ogólnopolski projekt Dzieci programują, Algorytmy z pluszowym misiem) . Gorąco zapraszam!
Więcej o: Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń