Piątek, 2020-04-10

Imieniny: Borysławy, makarego

Ogólnopolski Projekt „DZIECI PROGRAMUJĄ”

Świąteczne kodowanie pierwszoklasistów

2019-12-19

Kolejne zadanie projektu to: Bajki, baśnie i bajeczki. Odrobinę zmodyfikowaliśmy to zadanie. Zamiast prowadzić Mikołaja do domu zaprowadziliśmy go do prezentów narysowanych samodzielnie przez dzieci. Nastrój świąteczny sprzyjał też świątecznemu kodowaniu.

Więcej o: Świąteczne kodowanie pierwszoklasistów

Dekompozycja

2020-02-12

W  miesiącu lutym w ramach realizacji Projektu DZIECI PROGRAMUJĄ  kształtowaliśmy niezwykłą umiejętność dekompozycji. Pojęcie dekompozycji funkcjonuje w potocznym myśleniu i jego znaczenia domyślamy się intuicyjnie. Zadania bardzo podobały się pierwszoklasistom.

Więcej o: Dekompozycja

W noworocznej pętli

2020-02-12

W tym miesiącu w ramach realizacji Projektu DZIECI PROGRAMUJĄ wykonaliśmy ćwiczenia wdrażające do zrozumienia przez dzieci pojęcia powtarzalności, regularności oraz ćwiczenia z darami ukazujące mechanizm działania pętli.

Więcej o: W noworocznej pętli

„Algorytmy z pluszowym misiem”.

2019-10-30

W tym miesiącu w naszych ćwiczeniach skupiliśmy się na najprostszym algorytmie czyli algorytmie liniowym. W ćwiczeniach odnosiliśmy się do pojęć informatycznych takich jak: polecenie, sekwencja instrukcji, program.

Więcej o: „Algorytmy z pluszowym misiem”.

Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń

2019-10-30

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I przystąpili do Ogólnopolskiego projektu Dzieci programują. W miesiącu październiku wykonaliśmy pierwsze zadanie. Dotyczyło ono wprowadzenia do wydawania poleceń i  wymagało wykonania kilku ćwiczeń tematycznych. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i bardzo szybko zrozumieli pojęcie instrukcja. Doskonalili umiejętność mierzenia krokami oraz orientację przestrzenną. Wytrwałość i umiejętność czytania mapy doprowadziła ich do słodkiego skarbu. Zachęcam rodziców do wspólnej zabawy. W plikach do pobrania są przykłady zabaw i zadania do realizacji w domu - na miesiąc listopad (zakładka Projekty, programy, Ogólnopolski projekt Dzieci programują, Algorytmy z pluszowym misiem) . Gorąco zapraszam!
Więcej o: Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń