Poniedziałek, 2020-01-27

2019-12-20

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

2019-12-06

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Nowym Targu na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4, odbył się Mikołajkowy Turniej „Baw się razem z nami” dla klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ. W kategorii klas I zwyciężyła SP Obidowa, w klasach II SP Gronków, w klasach III SP Ludźmierz. W zawodach brało udział 17 szkół gminy Nowy Targ (350 uczniów).

Każda szkoła startująca w turnieju otrzymała dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast każdy uczestnik otrzymał soczek, batonik oraz cukierki od Św. Mikołaja.

Więcej o: TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

KONKURS PLASTYCZNY

2019-12-06

Uczniowie klasy II i III zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Ulubione zwierzątka Pani Jesieni" organizowanego przez wydawnictwo Aksjomat. Gratulujemy!!!

Więcej o: KONKURS PLASTYCZNY

2019-12-05

Wyniki - Gminny Konkurs Informatyczny

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi Krzysztofowi Wójcik zajęcia I miejsca w kategorii IV-VI w Pierwszym Gminnym Konkursie Informatycznym.

Życzmy dalszych sukcesów informatycznych.

Dnia 3 grudnia w SP Gronków odbył się pierwszy Gminny Konkurs Informatyczny.  Do konkursu przystąpiło 32 najlepszych „informatyków” z Gminy Nowy Targ. Uczestnicy zmagali się  z zadaniami w dwóch kategoriach klasowych klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Przygotowane przez organizatora zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności z tematów: MS Word, MS Excel, Internet, Scratch – algorytmika i programowanie. Wszyscy musieli zmieść się w czasie 60 min. Po konkursie uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Po poczęstunku na sali gimnastycznej zostały wręczone dyplomy za udział oraz drobne prezenciki. Oficjalne wyniki zostaną do szkoły przesłane 6 grudnia. Trzymamy kciuki za naszego ucznia.

Więcej o: Pierwszy Gminny Konkurs Informatyczny – zmagania najlepszych młodych informatyków.

XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

2019-11-29

27 listopada uczniowie naszej  Szkoły w składzie : Mateusz i Sara Zimoch kl. IV, Anna Sadłoń kl. V i Weronika Waras kl. VI  uczestniczyli  w  XII Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się w Gminnej  Bibliotece Publicznej w Waksmundzie. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować fragmenty trzech książek : "Przygody Baltazara Gąbki", "Królewicz i żebrak" oraz "Wakacje Kazika", a następnie w wyniku losowania zaprezentować wcześniej opracowany urywek tekstu. Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie. Temu wszystkiemu podołała Ania Sadłoń, która zdobyła wyróżnienie, a nie było to łatwe  zadanie, biorąc pod uwagę bardzo dużą liczbę uczestników. Serdecznie gratulujemy Ani i pozostałym uczniom, którzy również wspaniale prezentowali swoje umiejętności.

Więcej o: XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

XXX Święto Gwary Góralskiej w Łopusznej

2019-11-27

Nasi uczniowie uczestniczyli w XXX Przeglądzie Recytatorów i Gawędziarzy Podhalańskich w Łopusznej, który miał miejsce 22 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury.

Łukasz Walasik zaprezentował wiersz Wandy Czubernatowej „Maluśki Jezusek ze starego obrazka”, natomiast Wojtek Walasik gwarzył o „Józku Bryji z Ochotnicy nasym podhalańskim Diogenesie” według opowiadania Józefa Tischnera. Wojtek za prezentację gawędy otrzymał nagrodę Wyróżnienie.

Celem konkursu jest popularyzacja gwary podhalańskiej wśród młodzieży oraz podtrzymywanie tradycji mowy naszych ojców i pradziadów w oryginalnym brzmieniu.

Więcej o: XXX Święto Gwary Góralskiej w Łopusznej

2019-11-24

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym uczniowie z naszej szkoły brali udział w Archidiecezjalnym Quizie Wiedzy Misyjnej 2019 oraz Archidiecezjalnym Misyjnym Konkursie Plastycznym - "Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie". W Quizie Wiedzy Misyjnej (kategoria klas VI-VIII) I miejsce - otrzymała Anna Chmielak, klasa VIII; II miejsce - Julia Budzyńska, klasa VI; III miejsce - Lidia Garlewicz, klasa VIII. W Quizie Wiedzy Misyjnej (kategoria klas IV-V) III miejsce - otrzymała Anna Sadłoń, klasa V. W Misyjnym Konkursie Plastycznym- "Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie" nagrodzeni za udział zostali: Dawid Sulka, Adam Knurowski, Dawid Solana, Mikołaj Chmielak, Mateusz Zimoch, Sara Zimoch Karol Kowalczyk, Patrycja Guroś, Anna Sadłoń, Paulina Pietraszek, Weronika Waras. Gratulujemy

Więcej o: Archidiecezjaln Quizi Wiedzy Misyjnej 2019 oraz Archidiecezjalny Misyjny Konkurs Plastyczny - "Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie"

dla Niepodległej

2019-11-20

13 listopada już po raz drugi odbył się w naszej szkole - Szkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod hasłem "Dla Niepodległej".  Wzięło w nim udział 16 uczniów, którzy zaprezentowali znane i mniej znane utwory. Spośród nich Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce ex aequo  - Weronika Walasik w piosence  p.t."Co to jest niepodległość?"

-  Sara i Mateusz Zimoch z  piosenką p.t. "Pamięć w nas"

II miejsce - Aleksandra Orlińska i Anna Chmielak,  piosenka p.t. "Rozkwitały pąki..."

III miejsce - Magdalena Sikora i Amelia Sowińska, piosenka p.t. "Przybyli ułani"

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek, a zwycięzcy nagrody książkowe, które ufundowała Pani Dyrektor. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w tym pięknym konkursie.

Więcej o: dla Niepodległej