Poniedziałek, 2020-01-27

Projekt mPotęga

Dzień Geometrii Przestrzennej

2020-01-04

W dniu 16.12.2019 w naszej szkole odbył się „Dzień Geometrii Przestrzennej”, który był podusmowaniem działań podjętych w ramach projektu mPotęga „Geometria przestrzenna w otaczającym nas świecie”.

Więcej o: Dzień Geometrii Przestrzennej

Mierzenie szkoły

2019-12-03

W ramach projektu mPotęga – „Geometria w otaczającym nas świecie” uczniowie rozpoczęli pomiary naszej szkoły, dzięki którym powstanie jej makieta. Dzieciaki zostały podzielone na 3 różne grupy i  dokonywały pomiarów metrami o 3 różnych długościach, dzięki czemu szybko wyciągnęli wniosek, iż dobór narzędzia do mierzenia ma ogromne znaczenie.  Po dokonaniu praktycznych pomiarów, przyszedł czas na przeniesienie i odpowiednie dobranie skali. Uczniowie metodą prób i błędów wspólnie wypracowali odpowiednią skalę i stworzyli plan szkoły. Kolejnym etapem, było wykonanie dewnianych listewek przez jednego z rodziców. Następnie uczniowie przyklejali odpowiednie fragmenty i powstały kontury szkoły. Na kolejnych zajęciach uczniowie dopracują szczegóły, a całościowy projekt makiety zostanie zaprezentowany na Dniu Geometrii Przestrzennej.

Więcej o: Mierzenie szkoły

Rodzinna Gra Terenowa

2019-10-29

W dniu 24.10.2019 roku  w ramach projektu mPotęga -  „Geometria Przestrzenna w otaczającym nas świecie” odbyła się Rodzinna Gra Terenowa.  Po powitaniu uczestników przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z rodzicami wyruszyli na poszukiwanie zagadek matematycznych ukrytych w różnych miejscach naszej miejscowości. Każda z grup otrzymała mapę, a następnie startowały w 3 minutkowych odstępach czasu J W czasie gdy grupy poszukiwały i dzielnie rozwiązywały zadania związane z geometrią i kolekcjonowali kolejne litery hasła, pozostali uczniowie budowali bryły przestrzenne na szkolnym placu zabaw. Po niespełna godzinie wszystkie grupy wróciły na teren szkoły, jak się okazało ze złożonymi hasłami i dobrymi rozwiązniami. Całość gry zostanie podsumowana na Dniu Geometrii Przestrzennej w grudniu.  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólną zabawę.

Więcej o: Rodzinna Gra Terenowa

GeoGebra

2019-10-01

Rozpoczęliśmy działania projektowe w ramach projektu grantowego „mPotęga” pod tytułem „Geometria przestrzenna w otaczającym nas świecie”. Poprzez pierwszy miesiąc działań rozpoczęły się zajęcia komputerowe z programem GeoGebra dla klas V i VI - ucznniowie wykonywali swoje pierwsze prace oraz zajęcia wyrównawcze dla osób z trudnościami z zagadnień z matematyki. Odbyło się rónież spotkanie z rodzicami na którym został przedstawiony harmonogram zajęć projektowych. Ze zdjęciami z przeprowadzonych akcji oraz harmonogramem  można zapoznac się w  zakładce projektowej na naszej stronie.

Więcej o: GeoGebra