Czwartek, 2019-11-21

Projekt mPotęga

Rodzinna Gra Terenowa

2019-10-29

W dniu 24.10.2019 roku  w ramach projektu mPotęga -  „Geometria Przestrzenna w otaczającym nas świecie” odbyła się Rodzinna Gra Terenowa.  Po powitaniu uczestników przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z rodzicami wyruszyli na poszukiwanie zagadek matematycznych ukrytych w różnych miejscach naszej miejscowości. Każda z grup otrzymała mapę, a następnie startowały w 3 minutkowych odstępach czasu J W czasie gdy grupy poszukiwały i dzielnie rozwiązywały zadania związane z geometrią i kolekcjonowali kolejne litery hasła, pozostali uczniowie budowali bryły przestrzenne na szkolnym placu zabaw. Po niespełna godzinie wszystkie grupy wróciły na teren szkoły, jak się okazało ze złożonymi hasłami i dobrymi rozwiązniami. Całość gry zostanie podsumowana na Dniu Geometrii Przestrzennej w grudniu.  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólną zabawę.

Więcej o: Rodzinna Gra Terenowa

GeoGebra

2019-10-01

Rozpoczęliśmy działania projektowe w ramach projektu grantowego „mPotęga” pod tytułem „Geometria przestrzenna w otaczającym nas świecie”. Poprzez pierwszy miesiąc działań rozpoczęły się zajęcia komputerowe z programem GeoGebra dla klas V i VI - ucznniowie wykonywali swoje pierwsze prace oraz zajęcia wyrównawcze dla osób z trudnościami z zagadnień z matematyki. Odbyło się rónież spotkanie z rodzicami na którym został przedstawiony harmonogram zajęć projektowych. Ze zdjęciami z przeprowadzonych akcji oraz harmonogramem  można zapoznac się w  zakładce projektowej na naszej stronie.

Więcej o: GeoGebra