Kalendarium

Piątek, 2020-04-10

Imieniny: Borysławy, makarego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 22698
  • Do końca roku: 265 dni
  • Do wakacji: 77 dni

Międzynarodowy projekt ,,Piękna nasza Polska cała"

Artykuły

Kulinarne podróże - te małe i duże

2020-02-12
Powiększ zdjęcie

„Kulinarne podróże - te małe i duże” to zadanie zrealizowane w miesiącu lutym. Koniec karnawału był powodem wyboru drugiego zadania, które dotyczyło polskich zwyczajów karnawałowych.

Więcej o: Kulinarne podróże - te małe i duże

Nasza miejscowość za 100 lat

2020-02-12
Powiększ zdjęcie

Styczniowe zadanie  związane było oczywiście z Dniem Babci i Dziadka. Przenieśliśmy naszych Dziadków do lat ich dzieciństwa przypominając wspaniałe bajki i baśnie oraz śpiewając piosenki ich dzieciństwa. Wcześniej przygotowaliśmy prezenty - pachnące serca, które długo będą przypominały o naszej pamięci. Drugie zadanie to nasza miejscowość za 100 lat...

Więcej o: Nasza miejscowość za 100 lat

Świąterczne kodowanie

2020-02-12
Powiększ zdjęcie

W miesiącu grudniu dzieci uczestniczyły wraz z rodzicami w warsztatach ozdób świątecznych. Kodowaliśmy też nasze symbole świąteczne realizując zadanie: kodowanie na dywanie z Anną Świć.

Więcej o: Świąterczne kodowanie

Listopadowe zadania

2020-02-12
Powiększ zdjęcie

Korzystając z ostatnich pięknych dni jesieni wybraliśmy się na zajęcia plastyczne w plenerze tym samym realizując zadanie: „Chodź, pomaluj mój świat” – plener malarski. Wykonaliśmy piękne ramki inspirowane naturą. Zajęcia artystyczne w tym miesiącu poświęciliśmy też na naukę pieśni patriotycznych oraz hymnu. Uwieńczeniem naszej pracy były sukcesy w Szkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej oraz udział w Ogólnopolskiej Akcji Szkoła do hymnu.

Więcej o: Listopadowe zadania

Pamiętamy ...

2020-02-12
Powiększ zdjęcie

W miesiącu październiku w ramach zadania własnego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Knurowie udali się na miejscowy cmentarz choleryczny. Porządkowali mogiły, zapalili znicze dając wyraz pamięci o historii miejscowości.

„Napisz kartkę Bohaterom” to kolejne zadanie zrealizowane przez dzieciaki w bierzącym miesiącu.

Więcej o: Pamiętamy ...

Edukacja regionalna

2019-09-30
Powiększ zdjęcie

Zrealizowaliśmy pierwszy z 10 modułów projektu. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III w czasie tygodnia regionalnego poznawały zwyczaje i tradycje naszego regionu. Wykonaliśmy piękne parzenice, stroje góralskie męski i damski, udekorowaliśmy sale regionalnymi kolorowankami. Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę regionalną.

Więcej o: Edukacja regionalna

Galeria

Powiększ zdjęcie