Poniedziałek, 2020-01-27

wydarzenia - rok szkolny 2019/2020

Spotkanie z policjantem

2020-01-23

Dnia 20.01.2020 roku odbyło się spotkanie szkolnej społeczności z panem Policjantem. Funkcjonariusz spotkał się najpierw z klasami IV-VIII, którym przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w Internecie, co to jest cyber przemoc oraz jak mogą zostać wykorzystane informacje, które umieszczają w Sieci. Uczniowie rozmawiali także o stalkingu, hejcie, uprczywym nękaniu, trollingu i tym jakie konsekwencje mogą spotkać ich za takie negatywne zachowania. W czasie spotkania z klasami młodszymi została poruszona kwestia zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi, ryzykownych zachowań na drodze oraz niebezpieczeństw czyhających na dzieci podczas zabaw zimowych.

Więcej o: Spotkanie z policjantem

Razem na święta

2020-01-08

Dziękujemy Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy włączyli się w akcję szkolnego wolontariatu za pomoc w przygotowaniu podarunków dla osób potrzebujących z naszej parafii w ramach całorocznej akcji szkolnej „Większa radość jest w dawaniu aniżeli braniu” (Dz. Ap. 20, 35) oraz akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Dziękujemy Tym wszystkim, którzy przyjęli nas z otwartymi ramionami. Były to spotkania bardzo wzruszające (dnia 20.12.2019-piątek).

Więcej o: Razem na święta

Kolędnicy Misyjni 2020

2020-01-08

W dniu 06. 01. 2020 uczniowie oraz absolwenci z naszej szkoły  po Mszy świętej o godzinie 11.00 kolędowali wraz z zespołem góralskim w kościele parafialnym p.w: Narodzenia NMP w Harklowej, by pomóc  dzieciom w  krajach misyjnych, w tym roku z Amazonii Peruwiańskiej. Dziękujemy bardzo wszystkim ludziom dobrej woli. Bóg zapłać.

Więcej o: Kolędnicy Misyjni 2020

Świąteczne kodowanie pierwszoklasistów

2019-12-19

Szkolna Wigilia

2019-12-18

W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia, którą poprzedziło wystawienie góralskich jasełek. Uczniowie chętnie odgrywali sceny narodzenia Chrystusa w scenerii Tatr i podhalańskich dziedzin w oryginalnej gwarze podhalańskiej, kultywując w ten sposób tradycje naszych ojców i dziadów. Kolędy i pastorałki góralskie cieszą się popularnością w tym okresie i są przez młodzież szkolną chętnie wykonywane. A piękne stroje góralskie i scenografia z elementami panoramy gór dodają tej oprawie tajemniczego uroku.

Jest taki dzień tylko jeden raz do roku – śpiewają Czerwone Gitary. I właśnie był w naszej szkole taki dzień, w którym wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami, rodzice oraz zaproszeni goście m.in. sołtys wsi pan Czesław Stopka. Pani dyrektor Magdalena Surówka złożyła serdeczne życzenia świąteczne zebranym, którzy następnie podzielili się opłatkiem i życzyli sobie nawzajem wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2020. Barszcz z uszkami oraz świąteczne ciasta na stole z białym obrusem i siankiem - to preludium do rodzinnej uroczystości już w domach każdego z nas. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie najpopularniejszych kolęd.

Więcej o: Szkolna Wigilia

Film 3D

2019-12-18

3D film to wprowadzenie naszego mózgu w wirtualny świat, który ma wyglądać jak rzeczywisty dzięki odpowiedniej technice. Tym razem mogliśmy oglądać cudowne rafy koralowe, które rozciągają się pasmami wzdłuż wybrzeży kontynentalnej Australii, a które stanowią bezcenne bogactwo flory i fauny oceanicznej. Rafy zagrożone są obecnie przez napływ ciepłych prądów morskich, które związane są z ociepleniem klimatu. Kino 3D to prezent od Rady Rodziców naszej szkoły. Takie kino to nie tylko moc wrażeń estetycznych, emocjonalnych, ale przede wszystkim nauka w sposób niezwykle przyjemny.

Więcej o: Film 3D

EKSPERYMENTY Z KLUBOWICZAMI

2019-12-06

Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata, dlatego członkowie Klubu Odkrywców przygotowali dla swoich rówieśników i dzieci z oddziału przedszkolnego zajęcia, pokazujące, że poznawanie otaczającego ich środowiska, to świetna zabawa i doskonała przygoda. Eksperymentując, udowodnili, używając nawet najprostszych substancji codziennego użytku, że można osiągnąć spektakularne efekty.

Więcej o: EKSPERYMENTY Z KLUBOWICZAMI

Pomóż i Ty!

2019-12-04

Zabawa andrzejkowa

2019-12-04

To była magiczna Noc pełna czarodziejskich sztuczek, które miały za zadanie wprowadzić nas w horoskopowy kalejdoskop tajemnych wróźb. Noc świętego Andrzeja urzeka przecież wszystkich, a zwłaszcza młodych szukających w przepowiedniach szczęśliwego losu. Najnowsze rytmy przebojów wprowadziły w wir taneczny naszą szkolną młódź. DJ bawił zarówno maluchy jak i młodzież starszych klas.

Więcej o: Zabawa andrzejkowa