Piątek, 2020-04-10

wydarzenia - rok szkolny 2019/2020

Świąteczne koguciki pierwszoklasistów

2020-04-09

Uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami przygotowali piękne dekoracje świąteczne - kurki i koguciki i zajączki.

Więcej o: Świąteczne koguciki pierwszoklasistów

2020-04-09

Chętni Uczniowie z naszej szkoły w ramach akcji wolontariatu szkolnego, przygotowali w swoich domach (z dostępnych u siebie w  domu materiałów plastycznych) i przesłali pocztą e-mailową do opiekuna kartkę z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy

Więcej o: Wolontariat

Dzieci uczą rodziców w domu!

2020-03-16
Szanowni Państwo,

Informacja dotycząca ogólnopolskiej akcji "Dzieci uczą rodziców”.
Link do strony:
W załączeniu przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" - film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U [1]

Więcej o: Dzieci uczą rodziców w domu!

„Działajmy razem”- podsumowanie akcji DBI w naszej szkole

2020-03-03

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w naszej szkole zostały podjęte różne inicjatywy mające na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Podczas tegorocznej edycji szkolny koordynator podjął szereg działań:

• „Wirtualny spacer po Internecie” – prezentacja multimedialna przygotowana na podstawie informacji zgromadzonych przez klasy  IV-VIII (uczniowie pamiętają o prawach autorskich)  – prezentacja opracowana i zaprezentowana społeczności szkolnej przez najstarszą grupę uczniów.
  • Plakaty  „Bezpiecznie w sieci” – przygotowane przez uczniów kl.VI – prace rozwieszone na korytarzu szkoły.
  • „Razem tworzymy lepszy Internet” – wykorzystanie aplikacji Plickers  oraz Quizizz do przeprowadzenia testu wiedzy w kl.IV-VIII.
  • Projekcja filmu edukacyjnego „Tajemniczy przyjaciel” – Owce w sieci –w kl.I-IIISP + quiz sprawdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w sieci.
  • Zabawa w „Sieć” dla najmłodszych grup 0-IIISP.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie świadomość dzieci i młodzieży odnośnie zagrożeń w cyberprzestrzeni, a korzystanie z Internetu będzie zawsze przynosiło korzyści, a nie szkody.

Więcej o: „Działajmy razem”- podsumowanie akcji DBI w naszej szkole

PIRAMIDY NIE TYLKO Z EGIPTU

2020-02-26

Lekcja wychowania fizycznego nie musi byc nudna!. Przez cały rok proponujemy alternatywne formy zajęć, które zachęca naszych uczniów do dbania o sobie i swoje zdrowie kazdego dnia:) Piramidy gimnastyczne to świetna okazja do integracji grupowej , współpracy i aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Jak widać piramidy są nie tylko w Egipcie! Mnóstwo radości, aktywności i co najważniejsze- uśmiech na twarzy uczniów!

Więcej o: PIRAMIDY NIE TYLKO Z EGIPTU

„Wyślij pączka do Afryki 2020”

2020-02-22

2020-02-22

Spotkanie klas VI-VIII z pielęgniarką

2020-02-18

W ramach profilaktyki zdrowotnej i programu preorientacji zawodowej z uczniami naszej szkoły spotkała się pani Małgorzata Waras – pielęgniarka  środowiskowa i higienistka szkolna. Podczas prelekcji przedstawiła uczniom zasady przestrzegania higieny osobistej w okresie dojrzewania. Druga część spotkania przebiegała na rozmowie z uczniami o pracy codziennej pielęgniarki, procesie dokształcania i relacji z pacjentami. Być może ciężka i odpowiedzialna, ale niezwykle satysfakcjonująca  praca pielęgniarki będzie motywować uczniów do studiów medycznych w przyszłości.

Więcej o: Spotkanie klas VI-VIII z pielęgniarką

Dzień Praw Dziecka