Statystyki

 • Odwiedziło nas: 177141
 • Do końca roku: 94 dni
 • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

wydarzenia - rok szkolny 2019/2020

Powiększ obraz:

Dzień matematyki

Uczniowie w ramach projektu Miś w świecie wielkiej literatury obchodzili Dzień Matematyki. Ten dzień obchodzili trochę inaczej.  Na zajęcia zostali zaproszeni uczniowie klas starszych, którzy pomagali maluchom w rozwiązywaniu trudnych zadań matematycznych . Przedszkolaki pod kierunkiem starszaków wykonali zadania z kodowania, porównywania zbiorów, przeliczania w zakresie 10, rozwiazywania trudniejszych zadań matematycznych. Wspólnie uczestniczyli w matematycznych zabawach ruchowych. Efektem końcowym było wykonanie dużej gry matematycznej z różnymi liczmanami wykonanymi z tekturek, pokrywek ze słoików, plastikowych nakrętek i patyczków po lodach. Był to mile spędzony dzień ze starszymi kolegami i koleżankami.

Czytaj więcej o: Dzień matematyki
Powiększ obraz:

Zielony Dzień w przedszkolu

W związku z pandemią tegoroczny zielony dzień obchodziliśmy trochę inaczej niż zwykle. Byliśmy razem bo przyświecał nam wspólny cel, ale jednak osobno bo każdy w swoim domu.

Naszym hasłem przewodnim było ,, Zielono i zdrowo”

Wszystkie dzieciaki  w tym dniu ubrały się na zielono. Każdy wykonał zieloną prace plastyczną i przygotował zdrową zieloną kanapkę. Tym akcentem przedszkolaki zachęcały do jedzenia zdrowych,  zielonych warzyw przypominając równocześnie, że kolor zielony to zdrowie.

Czytaj więcej o: Zielony Dzień w przedszkolu
Powiększ obraz:

Mali Patrioci

Nasi najmłodsi uczniowie walczyli o zdobycie tytułu ,, Młodego patrioty”. Warunkiem uzyskania takiego tytułu i otrzymanie oznaki było zaliczenie trzech sprawności : opanowanie pamięciowe i zaliczenie patriotycznego wiersza, ubranie się w nasze narodowe kolory biało- czerwone i wykonanie patriotycznej pracy. Nasi Mali Patrioci walczyli wytrwale zdobywając oczekiwane tytuły.

Czytaj więcej o: Mali Patrioci
Powiększ obraz:

Zasady lekcji online

JAK BEZPIECZNIE PROWADZIĆ LEKCJE ONLINE?

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY,

O KTÓRYCH MUSI PAMIĘTAĆ UCZEŃ

 

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych zajęć online. Poniższe zasady zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę.

 

 1. Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie
  w zajęciach. Seriale, portale, gry - możemy się nimi zająć po lekcji online.
 2. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy.
 3. Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będę wiedzieć, że Ty to Ty.
 4. Link i hasło do lekcji online jest indywidualne dla każdej klasy. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.
 5. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko ze zgłoszeniem zaistniałej sytuacji rodzicom/wychowawcy/dyrekcji i obniżeniu oceny z zachowania zgodnie z kryteriami zawartymi w Statucie Szkoły, ale też z konsekwencjami prawnymi.
 6. Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenia się do odpowiedzi.
 7. Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach - NIE PISZ CAPS LOCKIEM.
 8. Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie mnie o tym.
 9. Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas
  i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, mogę wyciszać klasę i...
Czytaj więcej o: Zasady lekcji online

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZE Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA KLAS I-III ORAZ KONSULTACJE DLA KLAS IV-VIII

 Od 25 maja br. przywrócone zostają  zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas od I do III szkól podstawowych,  z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych. Utrzymany zostaje obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje, czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Rodzice, którzy zdecydują o powrocie dziecka do szkoły, proszeni są o kontakt z dyrektorem szkoły, do której dziecko uczęszcza.

          Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość  korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością.

         Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.

Link do informacji.

https://ugnowytarg.pl/node/6989

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZE Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA KLAS I-III ORAZ KONSULTACJE DLA KLAS IV-VIII