Czwartek, 2019-11-21

2019-11-20

"Wolna i Niepodległa"

2019-11-11

8 listopada uroczystą akademią uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wraz z opiekunami p. Esterą Głową oraz p. Agatą Hajdugą przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Pociąg do wolności". Podróż zaczęliśmy od stacji "Niewola", która upamiętniała bardzo przykry dla nas fakt - całkowitej utraty niepodległości po III rozbiorze Polski. Kolejne stacje "Powstania narodowe" i "I wojna światowa" przypomniały nam, jak wiele nasz naród przeszedł w trakcie 123 lat niewoli. Aż do 1918 roku Polacy musieli czekać, by na mapie Europy znów pojawiła się Rzeczypospolita. Musimy pamiętać o ważnych dla nas świętach narodowych i z należytym szacunkiem je obchodzić, a do takich należy właśnie ta historyczna data 11 listopada - Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości .

Tego samego dnia razem z   tysiącami uczniów w całej Polsce odpowiedzieliśmy na apel Ministra Edukacji Narodowej i  o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

Więcej o: "Wolna i Niepodległa"

Uczniowie naszej szkoły w roli kibica na meczu hokejowym

2019-10-30

Dnia 29 października 2019 r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Magdaleną Surówka i Marią Zembal i rodzicami uczestniczyli w meczu hokejowym. Walczyły ze sobą zespoły Podhala oraz GKS KATOWICE. Uczniowie mogli poczuć klimat prawdziwej rywalizacji oraz wspólnie kibicować naszej drużynie. Było pełne zaangażowanie, super zabawa i niezwykle widowisko. Chyba poszło nam dobrze, gdyż drużyna Podhala wygrała z przeciwnikiem 6:1:) Z całą pewnością wybierzmy się w przyszłości na taki mecz. Dziękujemy zarządowi drużyny Podhala za DARMOWE biety na to wydarzenie.

Więcej o: Uczniowie naszej szkoły w roli kibica na meczu hokejowym

Pomoc dla Asi

2019-10-30

Udział w akcji Szkoła Pamięta

2019-10-26

Dnia 25 października dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami udali się na cmentarz choleryczny. Porządkowali mogiły, zapalili znicze dając wyraz pamięci o historii miejscowości.

Więcej o: Udział w akcji Szkoła Pamięta

Budujemy żywy pomnik Świętemu Janowi Pawłowi II

2019-10-26

W naszej szkole uczniowie w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II spełniali dobre uczynki, by budować żywy pomnik świętemu Janowi Pawłowi II. Pragniemy, by w naszym życiu przyświecały nam słowa świętego Jana Pawła II:"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Swoje podjęte działania mogli potem  przedstawić w formie graficznej. Zachęcamy do kontynuowania tej budowli w kolejnych miesiącach: "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali".

Więcej o: Budujemy żywy pomnik Świętemu Janowi Pawłowi II

Pomagamy z dobroci serca

2019-10-25

W dniu 13.10.2019 włączyliśmy się w akcję: "Na pomoc Asi Podczerwińskiej". Dziękujemy Wszystkim Ludziom DOBREJ WOLI za wsparcie oraz wolontariuszom (Uczniom i Rodzicom) z naszej szkoły.

Więcej o: Pomagamy z dobroci serca

Spotkanie z Misjonarzem 2019

2019-10-25

W związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, przypadającym na październik z ustanowienia papieża Franciszka w dniu 08.10. 2019 w naszej parafii odbyło się spotkanie z Bratem Misjonarzem pracującym w Uzbekistanie. Zostaliśmy zapoznani  z kulturą tego kraju i panującymi tam obyczajami. Mogliśmy zadawać pytania. Misjonarz przekazał nam również informacje jak można pomagać dzieciom i dorosłym w krajach misyjnych.  Wsparliśmy także swoimi ofiarami dzieło misyjne. Pamiętamy, by powierzać dzieci, dorosłych z krajów misyjnych w swoich modlitwach.

Więcej o: Spotkanie z Misjonarzem 2019

ALTERNATYWNE FORMY WF - NORDIC WALKING

2019-10-23

Lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne! Dbamy o to w naszej szkole od najmłodszych lat. Uczniowie mogą próbować różnych form ruchu oraz brać czynny udział w proponowanych aktualnościach. W tym roku dzięki uprzejmości Rady Sołeckiej oraz Sołtysa Wsi Knurów udało się zakupić do szkoły kije nordic walking. Uczniowie pod okiem p. Magdaleny Surówki rozpoczęli naukę techniki nordic walking, tym samym poznali bardzo ciekawą formę aktywności ruchowej. Okoliczności przyrody i dostęp do ścieżki rowerowej sprzyjają takim właśnie aktywnościom. Było super!

Więcej o: ALTERNATYWNE FORMY WF - NORDIC WALKING