Plan lekcji
Kalendarium
Niedziela, 2021-01-17
Imieniny: Antoniego, HenrykiStatystyki
- Odwiedziło nas: 58428
- Do końca roku: 348 dni
- Do wakacji: 159 dni
wydarzenia - rok szkolny 2019/2020
Artykuły
Dzień matematyki
Uczniowie w ramach projektu Miś w świecie wielkiej literatury obchodzili Dzień Matematyki. Ten dzień obchodzili trochę inaczej. Na zajęcia zostali zaproszeni uczniowie klas starszych, którzy pomagali maluchom w rozwiązywaniu trudnych zadań matematycznych . Przedszkolaki pod kierunkiem starszaków wykonali zadania z kodowania, porównywania zbiorów, przeliczania w zakresie 10, rozwiazywania trudniejszych zadań matematycznych. Wspólnie uczestniczyli w matematycznych zabawach ruchowych. Efektem końcowym było wykonanie dużej gry matematycznej z różnymi liczmanami wykonanymi z tekturek, pokrywek ze słoików, plastikowych nakrętek i patyczków po lodach. Był to mile spędzony dzień ze starszymi kolegami i koleżankami.
Więcej o: Dzień matematykiZielony Dzień w przedszkolu
W związku z pandemią tegoroczny zielony dzień obchodziliśmy trochę inaczej niż zwykle. Byliśmy razem bo przyświecał nam wspólny cel, ale jednak osobno bo każdy w swoim domu.
Naszym hasłem przewodnim było ,, Zielono i zdrowo”
Wszystkie dzieciaki w tym dniu ubrały się na zielono. Każdy wykonał zieloną prace plastyczną i przygotował zdrową zieloną kanapkę. Tym akcentem przedszkolaki zachęcały do jedzenia zdrowych, zielonych warzyw przypominając równocześnie, że kolor zielony to zdrowie.
Więcej o: Zielony Dzień w przedszkoluMali Patrioci
Nasi najmłodsi uczniowie walczyli o zdobycie tytułu ,, Młodego patrioty”. Warunkiem uzyskania takiego tytułu i otrzymanie oznaki było zaliczenie trzech sprawności : opanowanie pamięciowe i zaliczenie patriotycznego wiersza, ubranie się w nasze narodowe kolory biało- czerwone i wykonanie patriotycznej pracy. Nasi Mali Patrioci walczyli wytrwale zdobywając oczekiwane tytuły.
Więcej o: Mali PatriociZasady lekcji online
JAK BEZPIECZNIE PROWADZIĆ LEKCJE ONLINE?
NAJWAŻNIEJSZE ZASADY,
O KTÓRYCH MUSI PAMIĘTAĆ UCZEŃ
Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie
Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych zajęć online. Poniższe zasady zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę.
- Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie
w zajęciach. Seriale, portale, gry - możemy się nimi zająć po lekcji online. - Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy.
- Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będę wiedzieć, że Ty to Ty.
- Link i hasło do lekcji online jest indywidualne dla każdej klasy. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.
- Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko ze zgłoszeniem zaistniałej sytuacji rodzicom/wychowawcy/dyrekcji i obniżeniu oceny z zachowania zgodnie z kryteriami zawartymi w Statucie Szkoły, ale też z konsekwencjami prawnymi.
- Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenia się do odpowiedzi.
- Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach - NIE PISZ CAPS LOCKIEM.
- Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie mnie o tym.
- Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas
i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, mogę wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.
Pamiętajcie!!!
- Każdy akt przemocy podczas zajęć zdalnych albo wynikający z zajęć zdalnych – przemoc na czacie, upublicznienie wizerunku, podszywanie się pod innych uczniów, cyberprzemoc wobec nauczycieli etc. będą wiązać się z natychmiastowym wyciąganiem konsekwencji wobec sprawcy przemocy.
- Jeżeli zachowanie ucznia będzie naruszało normy współpracy, może zostać uznane za cyberprzemoc, a sprawca poniesie przewidziane prawem konsekwencje.
- W sytuacjach podszywania się pod kogoś odkrycie adresu IP i ustalenie sprawcy jest bardzo proste.
- Jeśli na wirtualną lekcję dostanie się osoba spoza klasy, nauczyciel/ka może skorzystać z narzędzia wykluczenia nieproszonego gościa poprzez zablokowanie go.
- Jeżeli uczniowie upubliczniają np. nagraną lekcję bez uprzedniej zgody nauczyciela/ki, to w tej sytuacji nauczycielowi przysługuje roszczenie z art. 78 ust. 1 ustawy - Prawo Autorskie. Oznacza to, że może żądać zaniechania tego rozpowszechniania, usunięcia nagrania np. z portalu społecznościowego. Nauczyciel/ka może też dochodzić odszkodowania, zadośćuczynienia lub przekazania środków pieniężnych na cele społeczne.
- Drodzy Uczniowie pamiętajcie…zniewaga to zachowanie wyrażające pogardę dla innej osoby, np. w formie epitetu słownego, ale też wyrażane pismem, wizerunkiem, obelżywym gestem, działaniem lub zaniechaniem także podczas lekcji zdalnych – takie sytuacje będą natychmiast ukrócane.
- W przypadku znieważenia nauczyciela/ki przez ucznia, dyrektor szkoły jest zobowiązany powiadomić policję, a w przypadku ucznia nieletniego - sąd rodzinny lub policję. Pamiętajcie nauczyciel/ka podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych jest chroniony prawem przewidzianym dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w art. 226 Kodeksu karnego:
„Kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.
Więcej o: Zasady lekcji online
ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZE Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA KLAS I-III ORAZ KONSULTACJE DLA KLAS IV-VIII
Od 25 maja br. przywrócone zostają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas od I do III szkól podstawowych, z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych. Utrzymany zostaje obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje, czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Rodzice, którzy zdecydują o powrocie dziecka do szkoły, proszeni są o kontakt z dyrektorem szkoły, do której dziecko uczęszcza.
Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością.
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.
Link do informacji.
https://ugnowytarg.pl/node/6989
Więcej o: ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZE Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA KLAS I-III ORAZ KONSULTACJE DLA KLAS IV-VIII