Środa, 2019-10-16

Imieniny: Ambrozego, Florentyny

Projekt e-twinning ,, Let’s travel with our mascot”

Projekt e-twinning ,, Let’s travel with our mascot”

2019-03-21

Uczniowie klas 0-V wzięli udział w międzynarodowym projekcie e-twinning ,, Let’s travel with our mascot”. Głównym celem  projektu było uświadomienie  uczniom, że w Unii Europejskiej istnieje wiele różnic, ale także wiele podobieństw. Była to świetna  okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty,  być bardziej wyrozumiałym oraz tolerancyjnym wobec ludzi, których często uważamy za „cudzoziemców”. Projekt pozwolił uczniom podszlifować swoje umiejętności  z języka angielskiego. Wędrująca maskota w postaci zabawki przedstawiającej postać z animowanej bajki o imieniu STAN przysporzyła uczniom wiele zabawy oraz rozbudziła ciekawość innych kultur. W projekcie wzięło udział 7 państw w tym Francja, Walia, Anglia, Turcja, Rumunia oraz Czechy. Z naszej szkoły maskotka powędrowała do placówki na terenie Czech.

Więcej o: Projekt e-twinning ,, Let’s travel with our mascot”