Poniedziałek, 2018-12-17

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

2018-10-10

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły realizują Ogólnopolski projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego koordynatorem jest pani Magdalena Mikrut.  Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. W miesiącu wrześniu zrealizowaliśmy moduł „ Mały Miś uczy samodzielności”.  Dzieci stworzyły Kodeks przedszkolaka, dowiedziały się czym jest dyżur w przedszkolu, zaprojektowały Księgę aktywności.

We wrześniu rozpoczęliśmy wędrówkę naszego Misia do domów, gdzie rodzice czytają dziecku i pluszakowi ulubione książki.

9 października odwiedziła nas Pani Monika Luberda, pracownik Biblioteki Publicznej w Harklowej. Gość przeczytał dzieciom fragment książki „ Przygody Misia Guziczka” Patrycji Zarawskiej.  „Zmisiowane” przedszkolaki w skupieniu słuchały o przygodach Guziczka, z zaangażowaniem brały udział w dyskusji i z ogromnym zapałem przystąpiły do wykonania ilustracji swojego ukochanego misia.  Pani Monika przywiozła nam wiele książek o misiach, które postanowiliśmy wypożyczyć i korzystać z nich podczas zajęć.

Więcej o: Mały Miś w świecie wielkiej literatury