Środa, 2019-02-20

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019

Szkolny konkurs kolęd

2019-02-08

X Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

2019-02-04

W piątek 11 stycznia w Szkole Podstawowej w Krempachach odbył się X Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Krempachach. W konkursie wzięło udział 17 szkół z naszej gminy. Komisja w składzie: Józef Lorenc, ks. Dariusz Ostrowski, s. Małgorzata Śląska wysłuchała i  oceniła wykonanie  przez 60 uczniów 44 kolęd. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

*Weronika Walasik  - wyróżnienie w kategorii solista 1-3  śpiewając pastorałkę  ,,Podarunki z nieba’’

*Sara Zimoch i Mateusz Zimoch – wyróżnienie w kategorii duety 1-3 śpiewając ,,Dziecięcą pastorałkę’’

* Ania Sadłoń w kategorii solista 4-6 nagroda za udział w pastorałce ,,To dla nas przyszedłeś na świat’’.

Gratulujemy zdobytych miejsc.

Więcej o: X Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

2019-02-04

1.02.2019 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka.  Uroczystość rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor, która podziękowała za przybycie seniorów i zaprosiła wszystkich na przedstawienie przygotowane przez uczniów zerówki pod opieką pani Magdaleny Mikrut, a następnie klasy 1-3 pod opieką pani Bożeny Żurek i Moniki Dębskiej. Dzieci przedstawiły wierszyki z okazji święta babci i dziadka, a starsi koledzy przedstawili bajkę „Czerwony Kapturek”. Całość przedstawień urozmaicił śpiew. Seniorzy mieli okazje zobaczyć również taniec „babuszek” wykonany przez grupę dziewczynek z klas 1-3 oraz energetyczny taniec „Rock and Roll” w wykonaniu klasy 5 przygotowanych przez Panią Dyrektor. Po części artystycznej babcie i dziadkowie zostali obdarowani podarunkami przygotowanymi przez wnuki. Mieli okazję uczestniczyć w zabawie łączącej pokolenia, następnie wszyscy usiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez mamy.

Więcej o: Dzień Babci i Dziadka

Rekord dla Niepodległej

Spotkanie z Podróżnikiem

2019-01-31

W dniu 03.01.2019 uczniowie klas 0-VII  po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Podróżnikiem, który przybył do Naszej szkoły wprost z Iranu. Tematem prezentacji była "Wyprawa  na Bliski Wschód". Dzieci zapoznały się z kulturą oraz historią  tego kraju dzięki wirtualnej wycieczce, zafundowanej przez Pana Podróżnika. Każdy uczeń  mógł dotknąć rzeczy oraz niezwykłych pamiątek przywiezionych z Iranu. Spotkanie dostarczyło pełnię wrażeń oraz rozbudziło chęć poznawania nowych zakątków świata.

Więcej o: Spotkanie z Podróżnikiem

Wigilia i jasełka w szkole

2019-01-31

W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość, którą przygotowują corocznie uczniowie klas IV – VIII, nauczyciele i rodzice, a która na stałe wpisana jest harmonogram imprez zgodnie misją szkoły w celu promowania tradycyjnych obrzędów ludowych w gwarze podhalańskiej. Na uroczystość zaproszono sołtysa wsi pana Czesława Stopkę, który złożył wszystkim nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia świąteczne. Życzenia wszystkim złożyła także pani  dyrektor mgr Magdalena Surówka.

Jasełka w gwarze górali Skalnego Podhala przedstawili uczniowie, którzy szczególnie cenią sobie mowę pradziadów według scenariusza napisanego przez pana Stanisława Koczóra. Uczniowie odegrali wzorowo postacie biblijne, przedstawiając dzieje narodzin Chrystusa, ale także niezwykle podniośle zaśpiewali kolędy, kolędziołki i pastorałki góralskie. Szczególnie gromko zabrzmiały kolędy: „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontym zrodził czy „Pójdzmy syćka Knurowianie witać Boga na tym sianie”, zaś zespół góralski „Śleboda” zaśpiewał piosenkę pasterską „Na holi”, a Wojtuś Walasik złożył życzenia świąteczno-noworoczne „po nasymu”. Inscenizację i choreografię oraz budowę szopki przygotowali uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem pani Moniki Klamerus-Czaja i pana Stanisława Koczóra.

Po jasełkach zaproszono gości na poczęstunek, podczas którego podano barszcz z uszkami i świąteczne ciasto, a następnie połamano się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Więcej o: Wigilia i jasełka w szkole

Archipelag Skarbów

2019-01-30

W dniach 13-14.12.2018 uczniowie klasy VIII wzięli udział w zajęciach w ramach programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” w gimnazjum w Krempachach. Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową. W ciągu dwóch dni młodzież miała okazje doskonalić swoje poczucie własnej wartości, pasje i odkrywać nowe zainteresowania, a także uczyć się panować nad swoimi emocjami i pragnieniami w sferze złości i gniewu, seksualności i zakochania. Aktywność była nagradzana nagrodami. W drugim dniu uczestnicy mieli okazje wziąć udział w „Festiwalu Twórczości” gdzie mogli zaprezentować swoje liczne pasje, pisząc wiersze, tworząc prezentacje czy plakaty.

Więcej o: Archipelag Skarbów

Spotkanie z przedstawicielem prywatnego liceum ogólnokształcącego

2019-01-30

FERYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE