Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177153
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019

Wycieczka do Krakowa

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział  w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki byy  zabytki starego grodu Kraka oraz nowoczesny park rozrywki, park trampolin GOJUMP.  Poranek letni w blasku wschodzącego przywitaliśmy na Kopcu Kościuszki, z którego, jak z lotu ptaka, mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Kopiec zwiedzali także turyści z Niemiec, którzy filmowali okolice wzgórza używając drona, a my mogliśmy z nimi zamienić kilka miłych słów w języku angielskim.

Kolejnym miejscem naszego tour to słynne Wzgórze Wawelskie ze smokiem, nadwiślańskimi bulwarami, statkami na Wiśle oraz zamkiem i kaplicą Zygmuntowską, która, o czym musimy pamiętać, była pierwszą budowlą renesansową na naszych ziemiach. Ze Wzgórza Wawelskiego przy skocznych dźwiękach kapeli krakowiaków udaliśmy się drogą królewską na Stary Rynek, następnie do kościoła Mariackiego, Sukiennic, pod pomnik Adama Mickiewicza, przeszliśmy bramę Floriańską, obok Barbakanu stanęliśmy na chwilę, żeby udać się następnie pod pomnik Grunwaldzki.

Od upałów odpoczęliśmy w Galerii Krakowskiej, tam też zjedliśmy obiad i pyszne lody. Koleją atrakcją na którą wszyscy mieli niezwykłą chęć, to park trampolin, w którym zabawiliśmy godzinę. Skakanie na nowoczesnych trampolinach wywołało wiele emocji wraz z odrobiną sportowej rywalizacji polegającej na widowiskowym show. Wycieczka polegająca na połączeniu zwiedzania miasta z momentami relaksacyjnymi całkiem spodobała się naszym uczniom.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Krakowa
Powiększ obraz:

ZIELONA SZKOŁA

W dniach 22 maja 2019r. do 3 czerwca 2019r. uczniowie szkół Gminy Nowy Targ: Klikuszowej, Knurowa, Szlembarku, Lasku, Rogoźnika, Krempach i Nowej Białej uczestniczyli we wspólnym wyjeździe na zieloną szkołę do Włoch (miejscowość Cesenatico).
Cesenatico to licząca ponad siedem wieków barwnej tradycji miejscowość, położona na Riwierze Adriatyckiej w odległości 25 km od słynnego kurortu Rimini. Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych wybrzeża Romagni, która do dzisiaj zachowała szczególną atmosferę.
Uczniowie naszej gminy spędzili czas bardzo aktywnie na nauce, zabawie, poznawaniu kultury innego kraju oraz wycieczkach fakultatywnych.
Były wspólne wycieczki do Wenecji, Rzymu, Florencji, San Marino, Delfinarium, Mirabilandii- największego parku rozrywki w Europie, które pozwoliły na poznanie nowych miejsc oraz kultury innego kraju.
Każdy dzień przynosił wiele wrażeń.
Uczniowie uczestniczyli w wielu zabawach integracyjnych, każdego dnia dbali o swoją sprawność fizyczną ( gry i zabawy ruchowe, animacje, tańce, fitness na plaży), były wspólne spacery po okolicy oraz wspólnie spędzony czas na świetlicy ( śpiewy, gry planszowe, rozmowy, prezentacje, skecze, specjalne zadania, nauka przez zabawę).
Jest to świetny sposób na wspólnie spędzony aktywnie czas oraz integrację międzyszkolną.
Już dziś myślimy o kolejnym wyjeździe w nowe miejsca.
Czytaj więcej o: ZIELONA SZKOŁA
Powiększ obraz:

ALEJA CZYSTEGO POWIETRZA

ALEJA CZYSTEGO POWIETRZA- AKCJA SADZENIA DRZEWEK PRZY NASZEJ SZKOLE W RAMACH PROJEKTU LIFE- III EDYCJA KWIECIEŃ 2019

Czytaj więcej o: ALEJA CZYSTEGO POWIETRZA
Powiększ obraz:

Gminne zakończenie roku szkolnego i sukces naszej uczennicy

Dnia 18 czerwca 2019 r. najlepsi uczniowie Gminy Nowy Targ odebrali stypendia wójta. Wśród nich, ze średnią ocen 5,33, znalazła się uczennica klasy V- Weronika Waras. Ogromne gratulacje i powodzenia w kolejnych latach nauki.

Czytaj więcej o: Gminne zakończenie roku szkolnego i sukces naszej uczennicy
Powiększ obraz:

Wycieczka do Krakowa

Dnia 11 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był Wawel. Zamek zrobił na dzieciach duże wrażenie. Odwiedziliśmy też Smoczą Jamę. Po krótkim spacerze nad Wisłą udaliśmy się do  ZOO. Wszyscy mogli zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta egzotyczne, rożne gatunki ptaków, gady. Dzieci dowiedziały się, że obecnie ZOO posiada 260 gatunków, co daje około 1500 sztuk zwierząt. W Mini-Zoo można było zwierzęta pogłaskać i nakarmić specjalnie przygotowaną karmą. Wycieczka dała nam wiele radości  i spory zastrzyk wiedzy.

Uczniów  klas starszych oraz maluchy zapraszamy do obejrzenia zwierząt, które mieszkają w   zoo na stronie:  http://zoo-krakow.pl/zwierzeta/

Czytaj więcej o: Wycieczka do Krakowa
Powiększ obraz:

Święto Rodzin

W dniu 8 czerwca w naszej szkole odbył się festyn rodzinny, który od kilku lat stał się tradycyjną imprezą integracyjną, której uczestniczą rodzice, uczniowie nauczyciele, a także zaproszeni mieszkańcy naszej miejscowości.

Impreza zaczęła się od zawodów sportowych, w których uczestniczyli zarówno rodzice jaki i dzieci. Rozegrano mecz w siatkówkę, przeciąganie liny, podnoszenie na drążku, do tego różnorodne gry i zabawy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a w losowaniu fantowym można było wygrać ciekawe i wartościowe nagrody na wyjazdy rodzinne na termy, do restauracji czy hotelu.

 Festyn Rodzinny miał za zadanie wzniecać gorącą rodzinną atmosferę oraz wzbudzać wśród uczestników chęć do wspólnej i niezapomnianej zabawy, dzięki której zapracowani rodzice będą mogli dzielić się radością ze swoimi dziećmi oraz odkryją, iż w głębi serca są jeszcze jak ich małe pociechy, które potrzebują ciepła i miłości.

W planach Festynu były nie tylko wielkie dmuchane zabawki, zjeżdżalnie, konkursy, ale też grillowane kiełbaski, ciasto, kawa  i schłodzone napoje, o które zadbał komitet rodzicielski. Do tego wszystkiego przygrywał DJ.

Festyn rodzinny możliwy był dzięki wielu hojnym sponsorom z terenu Podhala.

Czytaj więcej o: Święto Rodzin
Powiększ obraz:

Konkurs matematyczny ,,Mały Matematyk”.

28 maja 2019r. uczniowie z klas 1-3 całej gminy zmagali się z zadaniami matematycznymi. Jeden nasz uczeń stanął na podium.

 

Mateusz Zimoch – III miejsce (w kategorii klas 3)

Weronika Walasik – udział – ( w kategorii klas 1) 

Dawid Chowaniec -  udział - (w kategorii klas 2)

     

                                                                  Gratulujemy sukcesu!!!

Czytaj więcej o: Konkurs matematyczny ,,Mały Matematyk”.
Powiększ obraz:

Konkurs plastyczny ,, Z Drukarni Podhalańskiej. Akcydensy źródłem wiedzy o historii mojego regionu”

Dnia 23 maja 2019 roku w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,, Z Drukarni Podhalańskiej. Akcydensy źródłem wiedzy o historii mojego regionu”, w którym zostały  nagrodzone  trzy nasze uczennice:

Wyróżnienie – Natasza Bogdał

Wyróżnienie – Anna Sadłoń

Wyróżnienie – Patrycja Guroś

Gratulacje dla nagrodzonych uczennic!

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny ,, Z Drukarni Podhalańskiej. Akcydensy źródłem wiedzy o historii mojego regionu”