Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177129
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018

Powiększ obraz:

Zakończenie roku szkolnego

    Dzisiaj w uroczysty sposób zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Był pełen zmian i nowości choćby dlatego, że byli z nami nasi najstarsi koledzy z klasy 7. Pani Dyrektor na uroczystym apelu podziękowała wszystkim za pracę i trud jaki podejmowali w tym roku oraz wręczyła dyplomy najmłodszym a świadectwa z wyrożnieniem straszym uczniom. Skierowała również słowa podziękowania do rodziców, którzy przyczynili się do sukcesów swoich pociech jak i angażowali się w życie szkoły. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy w przekazywanie wiedzy i wartości swoim wychowankom.

    Mamy nadzieję, że te wakacje będą dobrze wykorzystanym czasem odpoczynku by nabrać sił na kolejny rok, który również przyniesie wiele zmian.

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego
Powiększ obraz:

Autorka książek dla dzieci w naszej szkole

Ewa – Baj spotkanie autorskie i warsztaty literackie w Szkole Podstawowej w Knurowie.

 

Do naszej szkoły 19 czerwca 2018r. przyjechała pani Ewa Stadtmuller, która ma na swoim koncie ponad 100 książek dla dzieci. W czasie spotkania ukazała uczniom drogę książki od pomysłu do gotowej publikacji. Spotkanie z autorką wzbogacone było zabawami i ćwiczeniami z cyklu "nie święci garnki lepią". Dzieci wspólnie z autorką rozwiązywały bajkowe zagadki, wymyślały różne zakończenia przedstawianych historii. Na pamiątkę tego ważnego spotkania dzieci dostały książeczki z imienną dedykacją i autografem pisarki.

Czytaj więcej o: Autorka książek dla dzieci w naszej szkole
Powiększ obraz:

Wycieczka klas starszych

Uczniowie klas od IV - VII dnia 7 czerwca wybrali się na wycieczkę do parku linowego Ablandia w Krościenku nad Dunajcem oraz podem by poprawić swoją kondycję mieli zajęcia w klubie sportowym w Tokarni. Każdy miał okazję wybrać ćwiczenia i trasę jaka będzie mu odpowiadała i mógł sprawdzić swoje możliwości podczas przechodzenia tras sprawnościowych na różnym poziomie trudności.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas starszych
Powiększ obraz:

Zakończenie projektu "Tradycyjny Sad"

Projekt „Tradycyjny Sad”- Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Knurowie

 

Kwalifikując się do kolejnego etapu konkursu „Tradycyjny Sad”, ostaliśmy nagrodę pieniężną, która była przeznaczona na zakup różnorodnych odmian jabłoni. W dniu 14.05.2018 roku grupa Małych Ekologów posadziła pierwsze drzewka w szkolnym mini – sadzie. To kolejne, chyba najważniejsze działanie, związane z uczestnictwem uczniów w konkursie „Tradycyjny Sad” oraz z realizacją szkolnego programu promocji zdrowia. Mali Ekolodzy ochoczo wzięli się do pracy. Niektórzy z nich po raz pierwszy w życiu brali udział w pracach ogrodniczych, ale sprawiło im to dużą przyjemność. Satysfakcja uczniów będzie rosła wraz z drzewkami. Pod troskliwą opieką pasjonatów natury jabłonie kiedyś zakwitną i wydadzą owoce. Staną się cennym i nieodzownym elementem szkolnego pejzażu i będą naszą chlubą przez lata.

 

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu "Tradycyjny Sad"
Powiększ obraz:

Wycieczka do Bochni

WYCIECZKA  DO KOPALNI SOLI

W dniu 30.05. 2018 uczniowie z klas 0 - 3 wybrali się do najstarszej kopalni soli na ziemiach polskich, do Bochni. Mogli poznać wieki historii solnego górnictwa przez ekspozycję multimedialną, podziwiali piękno solnych komór oraz wspaniałych geologicznych formacji. Dzieci zwiedziły maszynę parową, zjeżdżały windą górniczą do podziemi kopalni. W komorze Ważyn aktywnie spędzały czas, podczas pobytu korzystały z boiska sportowego. Dodatkową atrakcją był przejazd kolejką górniczą oraz warsztaty robienia czapek górniczych.  

Czytaj więcej o: Wycieczka do Bochni
Powiększ obraz:

Przedszkolaki są EKO

Przedszkolaki są Eko!

Podczas realizacji tematów związanych z Dniem Ziemi dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały prace plastyczne pokazujące jak każdy przedszkolak może dbać o naszą planetę.

Trzy prace wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „JESTEM EKO – SEGREGUJĘ ODPADY”, zorganizowanym przez przedszkole w Tychach. Sukces odniosła  Amelia Sowińska zajmując II miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Przedszkolaki są EKO
Powiększ obraz:

Kolejny FESTYN RODZINNY w naszej szkole

Piknik rodzinny w Knurowie

 

Dnia 9 czerwca 2018r. po raz kolejny odbył się przy Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Knurowie Piknik Rodzinny. Uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali na tą okazję występy z okazji Dnia Mamy i Taty i zaprezentowali się na uroczystej akademii. Występy uwiecznił też występ zespołu góralskiego "Nasa śleboda" działającego przy szkole. Był to dzień pełen atrakcji dla młodszych i dla tych starszych. Dzień wspólnej integracji społeczności szkolnej i lokalnej. Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować sowich sił w licznych konkurencjach indywidualnych, jak i rodzinnych. Były tańce integracyjne, zabawy z animatorem, szaleństwo na dmuchańcach, liczne gry i zabawy ruchowe. Hitem tego pikniku okazał się bieg w potrójnych "gaciach animacyjnych", który zainaugurowała Pani Dyrektor szkoły - Magdalena Surówka wraz z sołtysem wsi - Czesławem Stopką i przedstawicielem Rady Sołeckiej - Krzysztofem Syjutem. Było mnóstwo radości i uśmiechu. Dla wszystkich uczestników był to bardzo aktywny czas spędzony wspólnie z rodziną i znajomymi. Nie zabrakło wyścigów rodzinnych, wzajemnych zmagań, wsparcia, integracji i bardzo atrakcyjnych nagród. Uczniowie bardzo mocno dopingowali swoich rodziców, którzy zmagali się w konkurencjach indywidualnych: mamy - skakały na skakance na czas a tatusiowie sprawdzali siłę mięśni ramion, trzymając przed sobą krążek 10 kg na czas. Ogromna rywalizacja i wielkie emocje czekały na uczestników rozgrywek piłki nożnej o puchar sołtysa wsi Knurów. Do rozgrywek zaangażowały się całe rodziny :) Wspólnie spędzony czas jednoczy i integruje, a czas spędzony aktywnie daje nam siłę, radość i zdrowie! Wszyscy bardzo dobrze się bawili i czekamy na kolejny „PIKNIK RODZINNY”, który już w kolejnym roku :)

Czytaj więcej o: Kolejny FESTYN RODZINNY w naszej szkole
Powiększ obraz:

Żyj smacznie i zdrowo - przekąski z głową

„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”- przekąski z głową!

PROZDROWOTNY PROJEKT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. KINGI W KNUROWIE.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas V, VI, VII wzięli udział w 8 edycji programu edukacyjnego marki WINIARY - ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO. Koordynatorem programu była Pani Magdalena Surówka - dyrektor szkoły/nauczyciel wychowania fizycznego.

Do realizacji programu szkoła otrzymała potrzebne materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, plakaty, ulotki oraz gry edukacyjne. Zaplanowaliśmy szereg działań prozdrowotnych, przeprowadziliśmy lekcje edukacji zdrowotnej zgodnie z załączonymi scenariuszami (powstały plakaty, ulotki, gazetki o tematyce zdrowotnej).

Głównym naszym założeniem było zorganizowanie wydarzenia społecznego „Żyj smacznie i zdrowo - przekąski z głową”, które to było podsumowaniem naszych działań oraz integrowało całą społeczność szkolną, jak i lokalną.

Wydarzenie społeczne odbyło się dnia 25 kwietnia 2018r. w naszej szkole. Na tą uroczystość zaproszono wszystkich uczniów szkoły, uczniów z sąsiedniej szkoły ze Szlembarku oraz pracowników Instytutu Nauk o Zdrowiu PPWSZ w Nowym Targu w celu wsparcia oraz przeprowadzenia w ramach współpracy - warsztatów nt. zdrowego odżywiania.

Dla wszystkich uczniów naszej szkoły dzień 25 kwietnia rozpoczął się bardzo aktywnie i apetycznie. Każda klasa wraz ze swoim opiekunem przygotowała fit przekąski, zdrowe kanapeczki oraz soki warzywno - owocowe wraz z opisem swoich smakołyków (plakaty informujące), miała przygotowane swoje stanowisko, przy którym częstowała wszystkich uczestników wydarzenia.

Całe wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich gości przez Panią Dyrektor. Zarówno klasy młodsze (0-III), jak i starsze klasy (IV- VII) uczestniczyły w warsztatach nt. zdrowego odżywiania. Warsztaty przeprowadzone przez studentki PPWSZ usystematyzowały wiedzę uczniów nt. zdrowego stylu życia, przypomniały 10 zasad, które są ściśle powiązane z piramidą zdrowego żywienia i aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zbilansowana dieta, jakie...

Czytaj więcej o: Żyj smacznie i zdrowo - przekąski z głową