Piątek, 2020-04-10

środa 10.35 - 10.50

czwartek 9.40 - 11.40

piątek 10.35 - 11.45

Zapraszam wszystkich uczniów do biblioteki.

Czekam na Wasze propozycje zakupu nowych, interesujących książek.

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

„Szkoła z TVP”

2020-03-31

,,Od poniedziałku na kanałach TVP są emitowane specjalne programy dla uczniów. W TVP2 o 11.05 nadawane jest pasmo edukacyjne dla najmłodszych, z kolei w TVP3, TVP Rozrywka, TVP Historia i w TVP Sport emitowane są materiały z podziałem na klasy i przedmioty."

Więcej o: „Szkoła z TVP”

Zostań w domu czytaj książki.

2020-03-27

Drodzy Czytelnicy!
W związku z zaistniałą sytuacją, biblioteka szkolna jest zamknięta.
Jednak wiele książek możecie przeczytać, korzystając ze stron, których adresy umieszczone są poniżej.

# zostanwdomu
​Zostań w domu i czytaj.

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia.
Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta.
Trzy miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, map itp...
  bn.org.pl

Ministerstwo Cyfryzacji, nie zapomina o uczniach,
​udostępniając dostęp do lektur na łamach serwisu
lektury.gov.pl​

Katalog biblioteki Kraków
W okno wyszukiwania wpisać „wolne lektury”

•

Legimi – na okres kwarantanny zasoby na platformie Legimi dostępne są bezpłatnie e-booki dla dzieci i młodzieży. Wystarczy na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ wpisać kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu
w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

•

www.wolnelektury.pl – platforma, na której znajdują się darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki oraz audiobooki.

•

POLONA – polona.pl - polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących. A wśród nich polecane:

empik.com/czas-w-domu

Więcej o: Zostań w domu czytaj książki.