Środa, 2020-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców

CYBERPRZEMOC- WŁĄCZ BLOKADĘ NA NĘKANIE.

2020-10-26
CYBERPRZEMOC- WŁĄCZ BLOKADĘ NA NĘKANIE.

,,Autorką poradnika „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie” jest Anna Borkowska, psycholog z Akademii NASK. Publikacja powstała w ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i NASK – „Nie zagub dziecka w dzieci”. W premierowej prezentacji poradnika wziął udział minister cyfryzacji Marek Zagórski."

Więcej o: CYBERPRZEMOC- WŁĄCZ BLOKADĘ NA NĘKANIE.

Powszechny spis rolny PSR 2020

2020-10-08

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny.

Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej spisrolny.gov.pl oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.

Więcej o: Powszechny spis rolny PSR 2020

KOLONIA i PÓŁKOLONIA KRUS 2020

2020-06-16

INFORMACJA i ZAPISY: Tatrzańska Izba Gospodarcza, Zakopane, ul. Kościuszki 15, tel. 508 042 265

*kolonie dla dzieci do lat 16 (urodzonych po 01.01.2003) pod warunkiem ubezpieczenia jednego z rodziców/opiekunów w pełnym zakresie w KRUS(ubezpieczenie emerytalne-rentowe, wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobierania renty/emerytury KRUS na podstawie zaświadczenia z KRUS.

Więcej o: KOLONIA i PÓŁKOLONIA KRUS 2020

Harmonogram konsultacji dla uczniów klas IV-VIII.

2020-06-01

Otwarcie oddziałów przedszkolnych w szkołach Gminy Nowy Targ.

2020-05-05

Szanowni Państwo, rząd pozwolił na uruchomienie placówek opiekujących się najmłodszymi mieszkańcami - żłobków i przedszkoli. Dotyczy to również oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Decyzję dotyczącą uruchomienia oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej podejmuje organ prowadzący, tj gmina .

Placówki niepubliczne podejmują decyzję w swoim zakresie.

Po rozpoznaniu potrzeb wiemy, że spośród wychowanków  oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez szkoły tylko 5  rodziców jest  zainteresowanych powrotem dzieci do placówek. Po zapoznaniu się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej,  Wójt Gminy Nowy Targ podjął decyzję o przygotowywaniu placówek prowadzonych przez gminę do przyjmowania dzieci. Na tą chwilę placówki nie są gotowe do zapewnienia wymogów wynikających z opublikowanych po południu w czwartek wytycznych.

Decyzją Wójta, wszystkie placówki zostaną wyposażone w narzędzia zgodnie z wytycznymi (dozowniki płynów tam, gdzie ich jeszcze nie ma, płyny odkażające, maseczki, itd), ponadto opracowywane są procedury bezpieczeństwa, do których będą musieli stosować się zarówno pracownicy placówek, jak również rodzice.

Informujemy, że placówki,  do których rodzice zgłosili chęć powrotu swoich dzieci,  będą mogły rozpocząć pracę opiekuńczą od  11 maja (najbliższy poniedziałek).  Pozostałe szkoły pozostają w gotowości.

Przypominamy podstawowe zasady:

-  przyjmowanie w pierwszej kolejności dzieci pracujących rodziców, w szczególności tzw. pracowników pierwszego frontu (pracowników służby zdrowia, żołnierzy, straży),

- w jednej grupie  nie może być więcej niż 12 dzieci, w szczególnych przypadkach 14,

- dzieci nie mogą przynosić do placówki swoich zabawek, a pluszowe w placówkach muszą zostać usunięte,

- nie może być żadnych miękkich powierzchni takich jak fotele czy wykładziny,

- należy wprowadzić bezdotykowe mierzenie temperatury ciała, zorganizować pomieszczenie izolacyjne na wypadek zdarzenia.

To tylko kilka z wymogów, które dyrektorzy muszą spełnić, a organ prowadzący będzie im   w tym pomagał.

Opis  procedur, które muszą zostać zastosowane przez szkołę i rodziców są dostępne na stronie internetowej każdej szkoły Gminy Nowy Targ.

Więcej o: Otwarcie oddziałów przedszkolnych w szkołach Gminy Nowy Targ.

Instrukcja logowania

2020-03-12

2020-03-12

Dyrekcja szkoły zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju oraz pilne
śledzenie informacji na stronie internetowej oraz e- dzienniku.

LINK: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Więcej o: ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

Informacje w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

2020-03-01

Zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecam Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus.

Więcej o: Informacje w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Grypa

2020-02-10