Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177174
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Wydarzenia rok szkolny 2022/2023

Powiększ obraz:

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Nasza szkoła również włączyła się w tą promocję.

26 września w naszej szkole obchodziliśmy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Podczas zajęć uczniowie brali udział w różnych wydarzeniach. Przyjrzeli się dokładniej mapie Europy oraz flagom europejskim, wykonali plakaty promujące naukę języków obcych oraz kolaże prezentujące wybrane kraje i flagi, rozwiązywali interaktywne quizy, łamigłówki językowe Nasza szkolna podróż po Europie (i nie tylko) dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków w naszej szkole
Powiększ obraz:

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.16 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.  Oto fotorelacja:

Czytaj więcej o: AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”
Powiększ obraz:

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie klas 0-III naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Dzieci obejrzały film „Kropka”. Jego  bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu wszyscy uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych  plakatów. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach:

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Kropki