Środa, 2022-09-28

EkoEksperymentarium

Powiększ obraz:

Projekt EkoEksperymentarium

Na EkoEksperymentarium składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu, zaproponowane dzieciom  w postaci gry online. EkoEksperymentarium  uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzanie drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Po wykonaniu poszczególnych zadań dzieci z  klas I-III otrzymały certyfikat udziału w programie.

Czytaj więcej o: Projekt EkoEksperymentarium