Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177107
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

CO SŁONKO WIDZIAŁO - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Powiększ obraz:

Barwy lata

Realizując to zadanie bazowaliśmy na wierszu Marii Konopnickiej "Tęcza". Wykonaliśmy eksperymenty: pryzmat i powstawanie tęczy, tęcza z cukierków. Każdy przedszkolak namalował też farbami siedmiobarwną tęczę.

Czytaj więcej o: Barwy lata
Powiększ obraz:

Smaki lata

Kolejny element naszego projektu związany jest z wierszem ,,Pszczółki". Podczas zajęć zapoznaliśmy się z życiem pszczół, wykonaliśmy ekologiczne pszczoły. Nasze lato smakowało miodem akacjowym i wrzosowym. Po degustacji miodu udaliśmy się na spacer do mini pasieki w naszej miejscowości.

Czytaj więcej o: Smaki lata
Powiększ obraz:

BOCIAN – SYMBOL POLSKIEJ WSI

Kolejne zadanie za nami: BOCIAN – SYMBOL POLSKIEJ WSI”. Wykonanie eko bocianów poprzedziło obejrzenie ciekawostek o bocianach oraz obserwacja ptaków w gnieździe obok szkoły. Dzieci z dużym zainteresowaniem „podglądały” życie w bocianich gniazdach na żywo dzięki transmisjom internetowym.

Czytaj więcej o: BOCIAN – SYMBOL POLSKIEJ WSI
Powiększ obraz:

Kodeks Bezpiecznej Zimowej Zabawy

U nas nadal zimowo, więc z przyjemnością realizujemy kolejne zadania modułu zimowego. Przedszkolaki poznały zimowe zabawy i opracowały "Kodeks Bezpiecznej Zimowej Zabawy ". Podczas zimowych spacerów podziwialiśmy piękno przyrody i fantastycznie bawiliśmy się eksperymentując ze śniegiem.

Czytaj więcej o: Kodeks Bezpiecznej Zimowej Zabawy
Powiększ obraz:

Zimowe eksperymenty

Przedszkolaki zrealizowały kolejny element zimowego modułu projektu "Co słonko widziało".

Czytaj więcej o: Zimowe eksperymenty
Powiększ obraz:

Kocham Babcię, kocham Dziadka!

Kocham Babcię, kocham Dziadka! ..niestety wirtualny występ, który był niespodzianką dla ukochanych Dziadków.

Czytaj więcej o: Kocham Babcię, kocham Dziadka!
Powiększ obraz:

Zima w oczach dziecka

Realizację II modułu projektu " Co słonko widziało?" rozpoczęliśmy od stworzenia przez dzieci obrazków związanych z zimą.

Czytaj więcej o: Zima w oczach dziecka
Powiększ obraz:

Jestem Polką i Polakiem

Cały tydzień poprzedzajacy listopadowe święto Niepodległości upłynął nam pod hasłem Jestem Polką i Polakiem. Przygotowaliśmy krótką inscenizację patriotyczną. Podczas zajęć plastycznych:kotyliony, godło naszego kraju, wspaniałego orła białego z materiałów ekologicznych.

Czytaj więcej o: Jestem Polką i Polakiem
Powiększ obraz:

Dary jesieni

W październiku zrealizowaliśmy kolejne zadania. Podczas jesiennego spaceru zebraliśmy dary jesieni: liście,  kasztany, owoce klonu, jesionu. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy z nich rozmaite zwierzaki-cudaki i stworzyliśmy kącik przyrodniczy.

Czytaj więcej o: Dary jesieni