Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177193
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Wydarzenia rok szkolny 2021/2022

Powiększ obraz:

ZAJĘCIA WAKACYJNE W NASZEJ SZKOLE

W okresie od 4- 22 lipca realizowane były zajęcia wakacyjne finansowane przez Wójta Gminy Nowy Targ. Uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach:

Nartorolki

Wycieczki rowerowe: Frydman, Czorsztyn

Ognisko integracyjne

Gry terenowe, gry i zabawy

Animacje ruchowe

Nordic walking

Taniec, fitness

Mnóstwo energii, wrażeń, uśmiechu, integracja i super czas spędzony w gronie z rówieśnikami  TO BYŁ SUPER AKTYWNY CZAS!

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA WAKACYJNE W NASZEJ SZKOLE
Powiększ obraz:

Piknik klasy 5 i 6

Klasy 5 i 6 zakończyły ten rok szkolny piknikiem klasowym, który zorganizowany został w przepięknych okolicach naszej miejscowości.

Czytaj więcej o: Piknik klasy 5 i 6
Powiększ obraz:

Akcja "Żonkile"

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Dlaczego żonkile?

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. – Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

W tym roku nasza Szkoła po raz pierwszy dołączyła do jubileuszowej już  ( w tym roku 10 -lecie obchodów) ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Przystępując do akcji korzystaliśmy z materiałów, które udostępnił nam Organizator akcji Żonkile  - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  Na początek poznaliśmy historię polskich Żydów na ziemiach polskich, następnie wysłuchaliśmy opowiadania Marcina Szczygielskiego pt. "Prawdziwi przyjaciele", uzupełnialiśmy karty pracy a na koniec wykonaliśmy wg instrukcji symbol akcji - żonkil.  Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: Akcja "Żonkile"
Powiększ obraz:

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

7 czerwca klasy IV-VII uczestniczyły w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Łokietka, w której wg legendy miał się ukrywać książę Władysław Łokietek przed ścigającym go królem Czech - Wacławem II. W jaskini mogliśmy zobaczyć kilka komnat nazwanych na cześć przebywającego tam księcia m.in. Salę Rycerską, Sypialnię czy Kuchnię. Następnie Doliną Prądnika zeszliśmy do przepięknej Bramy Krakowskiej. Z daleka widzieliśmy wejście do Jaskini Ciemnej, podziwialiśmy skały wapienne w kształcie ręki i moczyliśmy dłonie w Źródełku Miłości. Po drodze do Ojcowa weszliśmy do drugiej jaskini – Krowiej. Widzieliśmy również Igłę Geotymy. W Ojcowie zatrzymaliśmy się na chwilę odpoczynku i pyszne lody.  Mijając ruiny zamku w Ojcowie, jednego z zamków na Szlaku Orlich Gniazd wybudowanych przez Kazimierza Wielkiego udaliśmy się w dalszą drogę do Sułoszowej, do Zamku w Pieskowej Skale. Tam zwiedzaliśmy komnaty i różne wystawy. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć wyjątkowego ostańca – Maczugi Herkulesa. Z tą skałą związanych jest kilka legend, a jedna z nich mówi, że tą maczugą książę Krak pokonał smoka wawelskiego. Zmęczeni upałem, ale pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego
Powiększ obraz:

WYCIECZKA DO RABKOLANDU

W dniu 7.06. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Rabkolandu. Cała grupa przechodziła kolejno po czterech wyznaczonych punktach z wynalazcą Krucabombą. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się jak Owce Ireny i wynalazca stworzyli Rabkoland. W Dolinie Trzmiela odbyły się warsztaty manualne. Każdy z uczestników wykonał swoją pamiątkę, którą zabrał do domu. Dzieciaki z radością korzystały z upragnionej zabawy na karuzelach i innych atrakcjach parku. Oto fotorelacja:

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO RABKOLANDU