Piątek, 2019-12-06

Imieniny: Dionizji, Leontyny

Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

Drodzy Rodzice i zaprzyjaźnieni z naszą szkołą.
Bardzo liczymy na wasze wsparcie w głosowaniu na nasz projekt "RODZINNE AKTYWNOŚCI".
Możemy zdobyć grant w wysokości 2000zł na realizację projektu.
Głosowanie trwa do 13 grudnia 2019r. i liczy się każdy głos. Głosy oddajemy codziennie.

Z góry dziękujemy za wsparcie:)
Opiekun projektu
Magdalena Surówka

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

KONKURS PLASTYCZNY

2019-12-06

Uczniowie klasy II i III zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Ulubione zwierzątka Pani Jesieni" organizowanego przez wydawnictwo Aksjomat. Gratulujemy!!!

EKSPERYMENTY Z KLUBOWICZAMI

2019-12-06

Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata, dlatego członkowie Klubu Odkrywców przygotowali dla swoich rówieśników i dzieci z oddziału przedszkolnego zajęcia, pokazujące, że poznawanie otaczającego ich środowiska, to świetna zabawa i doskonała przygoda. Eksperymentując, udowodnili, używając nawet najprostszych substancji codziennego użytku, że można osiągnąć spektakularne efekty.

Pierwszy Gminny Konkurs Informatyczny – zmagania najlepszych młodych informatyków.

2019-12-05

Dnia 3 grudnia w SP Gronków odbył się pierwszy Gminny Konkurs Informatyczny.  Do konkursu przystąpiło 32 najlepszych „informatyków” z Gminy Nowy Targ. Uczestnicy zmagali się  z zadaniami w dwóch kategoriach klasowych klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Przygotowane przez organizatora zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności z tematów: MS Word, MS Excel, Internet, Scratch – algorytmika i programowanie. Wszyscy musieli zmieść się w czasie 60 min. Po konkursie uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Po poczęstunku na sali gimnastycznej zostały wręczone dyplomy za udział oraz drobne prezenciki. Oficjalne wyniki zostaną do szkoły przesłane 6 grudnia. Trzymamy kciuki za naszego ucznia.

Pomóż i Ty!

2019-12-04

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

2019-10-21

W tym roku świętowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy już dzień wcześniej. Właśnie wtedy odbyły się aktywne przerwy na których uczniowie mogli zmierzyć się z wykonaniem zadań związanych z mnożeniem i dzieleniem, każdy chętny po prawidłowej odpowiedzi otrzymywał słodki upominek lub ołówek, który na pewno przyda się na lekcjach – nie tylko matematyki. Kolejnego dnia uczniowie doskonalili swoją znajomość tabliczki mnożenia poprzez grę na stronie internetowej kahoot.com. Mieliśmy też okazje sprawdzić jak tabliczkę pamiętają rodzice i inni nauczyciele – możemy zdradzić, że wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.

Zabawa andrzejkowa

2019-12-04

Mierzenie szkoły

2019-12-03

W ramach projektu mPotęga – „Geometria w otaczającym nas świecie” uczniowie rozpoczęli pomiary naszej szkoły, dzięki którym powstanie jej makieta. Dzieciaki zostały podzielone na 3 różne grupy i  dokonywały pomiarów metrami o 3 różnych długościach, dzięki czemu szybko wyciągnęli wniosek, iż dobór narzędzia do mierzenia ma ogromne znaczenie.  Po dokonaniu praktycznych pomiarów, przyszedł czas na przeniesienie i odpowiednie dobranie skali. Uczniowie metodą prób i błędów wspólnie wypracowali odpowiednią skalę i stworzyli plan szkoły. Kolejnym etapem, było wykonanie dewnianych listewek przez jednego z rodziców. Następnie uczniowie przyklejali odpowiednie fragmenty i powstały kontury szkoły. Na kolejnych zajęciach uczniowie dopracują szczegóły, a całościowy projekt makiety zostanie zaprezentowany na Dniu Geometrii Przestrzennej.

Warsztaty ozdób świątecznych

2019-12-02