Niedziela, 2021-04-11

Imieniny: Filipa, Izoldy

Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

2021-04-08

" 3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.

...

Obok poważnych publikacji naukowych i źródeł historycznych znajdują się publikacje popularne jak romanse i kryminały, książeczki dla dzieci, poradniki, książki kucharskie. Mogą być znakomitym źródłem inspiracji i przyjemności. Wśród obiektów cyfrowych są również: autografy najważniejszych twórców polskiego piśmiennictwa, rękopisy muzyczne Fryderyka Chopina, pierwsze wydanie O krasnoludkach i o sierotce Marysi Marii Konopnickiej czy Nowy Testament z VIII w. – najstarszy rękopis pergaminowy w BN."

Koło fortuny - quiz świateczny

2021-04-01

Świąteczne kodowanie

2021-03-31

Uczniowie klasy 2 i 3 podczad zdalnych zajęć komputerowych zakodowali świąteczne obrazki.

Konkurs Palm 2021

2021-03-20
Nagrody w konkursie otrzymali:
1.    SZYMON Barnaś
2.    JAKUB Bielin
3.    NATASZA Bogdał
4.    KAROLINA Galik
5.    ADAM Knurowski
6.    ANNA Sadłoń
7.    DAWID Solana
8.    JAKUB Solana
9.    WOJCIECH Walasik
10.  ALAN Zawada
11.  MAKSYMILIAN Stopka
12.  MAJA Guroś
13.  PAULINA Sadłoń

Regulamin w załączniku.

Dzień Liczby Pi

2021-03-15

Dnia 15.03.2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby PI. We wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone lekcje, na których uczniowie poznali historię Liczby Pi, zwanej Ludolfiną lub Stałą Archimedesa. Podczas zajęć uczniowie dowiedzeli się gdzie pierwsze pojawiła się liczba Pi, kto znajdywał jej rozwinięcie dziesiętne  oraz gdzie jest wykorzystywana. Podczas przerwy, uczniowie  mógł wziąść udział w konkursie na zapamiętanie jak najwięcej liczb z rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny, każdy ochotnik został nagrodzony słodką Pifinką. Uczniowie wzięli udział również w konkursie na plakty dotyczące liczby Pi, które dumnie prezentowały się na szkolnej gazetce, za tą aktywnośc zostali nagrodzeni ocenami z matematyki. Fotorelacje z obchodów można zobaczyć w szkolnej galerii.

Gminny Konkurs Ekologiczny

2021-03-25
W plikach do pobrania Protokół z Gminnego Konkursu Ekologicznego.
Gratulujemy!

"Lektury dostepne"

2021-03-22
"Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło 30 lektur wraz z pakietami multimedialnymi: Andersen, bracia Grimm, Kochanowski, Krasicki, Mickiewicz, Prus, Sienkiewicz, Słowacki, Wybicki."
Seria Lektury dostępne to multimedialne książki pomocnicze do edukacji językowej i polonistycznej wraz
z odpowiadającymi im materiałami ćwiczeniowymi, które służą utrwalaniu wiedzy
i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

Pakiet został przygotowany m.in. z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami mających trudności w uczeniu się.

Zachęcam nauczycieli do zapoznania się z propozycją MEN.

Rekolekcje Wielkopostne dla osób chętnych:) - Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Mlodzieży Archidiecezji Krakowskiej

2021-03-18

Misyjne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych