Kalendarium

Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 42012
  • Do końca roku: 44 dni
  • Do wakacji: 216 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

 

 

Informujemy, że dnia 20 listopada 2018r.( wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się zabranie z rodzicami. Celem zebrania będzie omówienie bieżących wyników nauczania,  zachowania uczniów oraz omówienie bieżących spraw szkolnych

( planowanych akcji, imprez,  projektów, organizacji egzaminu ósmoklasisty) .

Bardzo liczymy na Państwa obecność tego dnia.

 

                                                       Z poważaniem Dyrektor Szkoły

Artykuły

PIERWSZAKI LAUREATAMI

2018-11-12
Powiększ zdjęcie

Pani Jesień to wyjątkowa dama. Nosi piękne suknie, zgrabne pantofle, wyszukane ozdoby we włosach, a na szyi ma najpiękniejsze sznury korali. Ta zapracowana elegantka poprosiła o zaprojektowanie nowych korali. To wyzwanie podjęli uczniowie klasy I. Wysyłając swoje projekty na konkurs „ Korale pani Jesieni” stali się laureatami w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez wydawnictwo Aksjomat. Gratulujemy!

Śniadanie daje moc

2018-11-08
Powiększ zdjęcie

Najważniejsze  cele programu to: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka , przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W dniu 8 listopada uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania. Wspólnie  z wychowawcami przygotowali pełnowartościowe śniadania. Wszyscy wykazali się dużym zainteresowaniem oraz pomysłowością podczas tworzenia porannych posiłków.

BohaterON – włącz historię!

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek. Do III edycji tej kampanii przyłączyła się również  nasza szkoła. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Wypisane kartki z pozdrowieniami i życzeniami zostały wysłane i wkrótce trafią do rąk Powstańców. Dziękujemy!

Ciekawa lekcja historii

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

W ramach  "Ciekawej lekcji historii" we wrześniu gościliśmy w szkole Pana Leszka Lisieckiego. Tym razem to my wybraliśmy się na spotkanie ze świadkiem historii II wojny światowej  na naszych terenach -  Babcią naszych uczennic Panią Marią Chmielak.  Miała zaledwie 12 lat, gdy  do Knurowa wkroczyli Słowacy. Na mszy byli, gdy usłyszeli pierwsze strzały. Biegła czym prędzej do domu tak strasznie się bała tego huku. Potem przyszli Niemcy i..... tak zaczęła swoją opowieść Pani Maria. Dowiedzieliśmy się o trudach codziennego życia pod okupacją, o przymusowych kontyngentach dla Niemców, o strachu, który towarzyszył zbyt często. Ciężkie to były czasy.  Dwie godziny spotkania minęły nam bardzo szybko. Bardzo dziękujemy Pani Marii za spotkanie  i życzymy dużo zdrowia.

Dzień Papieski

2018-11-04
Powiększ zdjęcie

Dzień Papieski: "Jan Paweł II - promieniowanie ojcostwa":
- w oddziale przedszkolnym przybliżyliśmy postać świętego Jana Pawła II przez  film pt.: "Skarby Jana Pawła II"  oraz wykonanie flagi papieskiej;

- oddziałach I-III  przez wykonanie herbu papieskiego;

- w oddziałach IV-V przez wykonanie metodą  origami postaci papieża; 

- w oddziałach VI-VII przez  chronologiczne ułożenie obrazków z życia Jana Pawła II i wykonanie prezentacji;

- w oddziale VIII przez wykonanie plakatu pt.: "Jak mogę budować swoja przyszłość w oparciu o nauczanie Jana Pawła II" 

Nasza społeczność szkolna uczestniczyła w przygotowanym przez uczniów wraz z opiekunami spektaklu słowno-muzycznym "Jan Paweł II - promieniowanie ojcostwa".

 

Widowisko Dumy i Radości

2018-10-30
Powiększ zdjęcie

  W dniu 21.10.2018 (piątek) uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Moniką Dębską, p. Natalią Orlińską, p. Moniką Klamerus – Czaja) uczestniczyli w „Widowisku Dumy i Radości”. Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w czasie której podziękowaliśmy Bogu za dar Niepodległej. Szliśmy w barwnym korowodzie przez ulice Królewskiego Stołecznego Miasta -  Krakowa do Parku Jordana, który mieści się w pobliżu Muzeum Narodowego. Nasz pochód był żywą lekcją historii. Przypomniane zostały nam dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie przedstawiali postacie wielkich Polaków. Na czele naszego pochodu był sam wódz -  Marszałek Józef Piłsudski wykonany przez p. Monikę Dębską.  Prezentowane inscenizacje rozpalały wyobraźnię licznych obserwatorów na ulicach miasta.  Wypisane hasła przypominały szczegóły z historii  i wskazywały na  miłość do Polski.

              Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty podziękowała nam za nasz aktywny udział i „przybycie z daleka”.

 

 

Niezwykła lekcja plastyki

2018-10-30
Powiększ zdjęcie

Korzystając z pięknej pogody złotej jesieni uczniowie  klasy I, II i III wybrali się do lasu w celu przygotowania galerii obrazów.  Zbieraliśmy dary lasu : kolorowe liście, suche  gałązki, szyszki, trawy i mchy . Z tych naturalnych okazów udało nam się stworzyć ciekawe obrazy.  Każde dziecko przygotowało pracę według własnego pomysłu. Zawiesiliśmy je na sznurkach rozpiętych między drzewami i omawialiśmy co przedstawiają.  W taki sposób powstała leśna galeria w naturalnym środowisku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich kompozycji i niezwykłej lekcji plastyki.

 Wesoło wróciliśmy do szkoły zabierając ze sobą całą leśną galerię.  

Bliżej historii - spotkanie z panem Leszkiem Lisieckim

2018-10-23
Powiększ zdjęcie

21 września gościliśmy w naszej szkole pana Leszka Lisieckiego - poetę, barda, fotografa, a jednocześnie pasjonata Powstania Warszawskiego, który właśnie z tym tematem zapoznał naszych uczniów z klas szóstej, siódmej i ósmej.  W czasie prelekcji pan Lisiecki przybliżył historię powstania, jego przebieg, a to wszystko przy wykorzystaniu oryginalnych zdjęć  lotniczymi walczącej Warszawy, na których było widać m.in. barykady powstańcze. Uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek o tym wydarzeniu, których na pewno nie odnajdą w podręczniku do historii czy  obejrzeć powstańczą mapę stolicy z zaznaczonymi pozycjami walczących batalionów.  Dziękujemy Panu Leszkowi, że zechciał podzielić się z nami swoją wiedzą i pasją na temat tego bardzo ważnego wydarzenia w historii naszej stolicy i kraju.

Spotkanie z Siostrami Misjonarkami 2018

2018-10-22
Powiększ zdjęcie

W dniu 18.10.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Siostrami Misjonarkami z Nigerii. Zostaliśmy zapoznani  z kulturą tego kraju i panującymi tam obyczajami. Mogliśmy zobaczyć stroje i biżuterię afrykańską oraz modlić się i śpiewać  w ich języku, i tańczyć typowe afrykańskie tańce. Siostry przekazały nam również informacje jak można pomagać dzieciom i dorosłym w krajach misyjnych. My również przekazaliśmy siostrom misjonarkom pomoc finansową  dla dzieci w Nigerii. Uczniowie otrzymali także egzemplarz miesięcznika: "Echo dzieciom".  Pamiętamy o Nich także w swoich modlitwach.