Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

Informacja Departamentu Monitoringu Środowiska GIOŚ - więcej w zakładce: Dla rodziców

Ferie zimowe - zakładka Dla rodziców

Spotkanie z policjantem

2020-01-23

Dnia 20.01.2020 roku odbyło się spotkanie szkolnej społeczności z panem Policjantem. Funkcjonariusz spotkał się najpierw z klasami IV-VIII, którym przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w Internecie, co to jest cyber przemoc oraz jak mogą zostać wykorzystane informacje, które umieszczają w Sieci. Uczniowie rozmawiali także o stalkingu, hejcie, uprczywym nękaniu, trollingu i tym jakie konsekwencje mogą spotkać ich za takie negatywne zachowania. W czasie spotkania z klasami młodszymi została poruszona kwestia zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi, ryzykownych zachowań na drodze oraz niebezpieczeństw czyhających na dzieci podczas zabaw zimowych.

Razem na święta

2020-01-08

Dziękujemy Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy włączyli się w akcję szkolnego wolontariatu za pomoc w przygotowaniu podarunków dla osób potrzebujących z naszej parafii w ramach całorocznej akcji szkolnej „Większa radość jest w dawaniu aniżeli braniu” (Dz. Ap. 20, 35) oraz akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Dziękujemy Tym wszystkim, którzy przyjęli nas z otwartymi ramionami. Były to spotkania bardzo wzruszające (dnia 20.12.2019-piątek).

Z techniką za pan brat – młodzi technicy – projekt

2020-01-14

Projekt skierowany do klas V i VI, realizowany na zajęciach z techniki. Główny cel: rozwijanie u młodych ludzi kompetencji proinnowacyjnych - m.in. ciekawości, współpracy, rozwiązywania problemów, samodzielności myślenia, kreatywności, przedsiębiorczości. Efekt końcowy: rozwiązania gotowe do zastosowania – dekoracyjne kule świetlne oraz „drzewka szczęścia.”

Kolędnicy Misyjni 2020

2020-01-08

W dniu 06. 01. 2020 uczniowie oraz absolwenci z naszej szkoły  po Mszy świętej o godzinie 11.00 kolędowali wraz z zespołem góralskim w kościele parafialnym p.w: Narodzenia NMP w Harklowej, by pomóc  dzieciom w  krajach misyjnych, w tym roku z Amazonii Peruwiańskiej. Dziękujemy bardzo wszystkim ludziom dobrej woli. Bóg zapłać.

Szkolna Wigilia

2019-12-18

W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia, którą poprzedziło wystawienie góralskich jasełek. Uczniowie chętnie odgrywali sceny narodzenia Chrystusa w scenerii Tatr i podhalańskich dziedzin w oryginalnej gwarze podhalańskiej, kultywując w ten sposób tradycje naszych ojców i dziadów. Kolędy i pastorałki góralskie cieszą się popularnością w tym okresie i są przez młodzież szkolną chętnie wykonywane. A piękne stroje góralskie i scenografia z elementami panoramy gór dodają tej oprawie tajemniczego uroku.

Jest taki dzień tylko jeden raz do roku – śpiewają Czerwone Gitary. I właśnie był w naszej szkole taki dzień, w którym wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami, rodzice oraz zaproszeni goście m.in. sołtys wsi pan Czesław Stopka. Pani dyrektor Magdalena Surówka złożyła serdeczne życzenia świąteczne zebranym, którzy następnie podzielili się opłatkiem i życzyli sobie nawzajem wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2020. Barszcz z uszkami oraz świąteczne ciasta na stole z białym obrusem i siankiem - to preludium do rodzinnej uroczystości już w domach każdego z nas. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie najpopularniejszych kolęd.

XXIII GMINNY KONKURS SZOPEK ROGOŹNIK 2019 I SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

2019-12-20

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

2019-12-06

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Nowym Targu na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4, odbył się Mikołajkowy Turniej „Baw się razem z nami” dla klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ. W kategorii klas I zwyciężyła SP Obidowa, w klasach II SP Gronków, w klasach III SP Ludźmierz. W zawodach brało udział 17 szkół gminy Nowy Targ (350 uczniów).

Każda szkoła startująca w turnieju otrzymała dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast każdy uczestnik otrzymał soczek, batonik oraz cukierki od Św. Mikołaja.

Świąteczne kodowanie pierwszoklasistów

2019-12-19

Kolejne zadanie projektu to: Bajki, baśnie i bajeczki. Odrobinę zmodyfikowaliśmy to zadanie. Zamiast prowadzić Mikołaja do domu zaprowadziliśmy go do prezentów narysowanych samodzielnie przez dzieci. Nastrój świąteczny sprzyjał też świątecznemu kodowaniu.

EKSPERYMENTY Z KLUBOWICZAMI

2019-12-06

Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata, dlatego członkowie Klubu Odkrywców przygotowali dla swoich rówieśników i dzieci z oddziału przedszkolnego zajęcia, pokazujące, że poznawanie otaczającego ich środowiska, to świetna zabawa i doskonała przygoda. Eksperymentując, udowodnili, używając nawet najprostszych substancji codziennego użytku, że można osiągnąć spektakularne efekty.