Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Asy Internetu

Graj, ucz się i zachowuj bezpiecznie w sieci – ASY INTERNETU.

2019-11-27

W dniach 8 października i 19 listopada nasz nauczyciel informatyki zakończył udział
w warsztatach o cyberbezpieczeństwie i obywatelstwie cyfrowym w ramach programu ASY INTERNETU prowadzonych przez trenerów Fundacji Szkoła z Klasą oraz organizowanych przez Google. Uzyskany certyfikat  jest potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji oraz udziału szkoły w powyższym programie. W ramach realizacji przez szkołę założeń programu, zostały przeprowadzone dla uczniów zajęcia oparte na scenariuszach ( zapoznanie z najważniejszymi wartościami ROZSĄDEK W SIECI, UWAŻNOŚĆ W SIECI, SIŁA W SIECI, ŻYCZLIWOŚĆ W SIECI, ODWAGA W SIECI) udostępnionych przez autorów ASÓW INTERNETU oraz wstępna profilaktyka skierowana do rodziców. Rodzice drogą elektroniczną zostali zapoznani z poradnikiem pt:”Porozmawiaj z dzieckiem o bezpieczeństwie”. Głównym założeniem poradnika jest „zaangażowanie rodziny w zapewnienie dzieciom bezpiecznego udziału w społeczności internetowej, na początku rozmowa w domu, której efektem ma być zobowiązanie się przez nie do bycia Asem Internetu, czyli roztropnym, ostrożnym, zdecydowanym, uprzejmym i odważnym użytkownikiem sieci.” Ponadto rodzice i uczniowie zostali zaproszeni do udziału w pozytywnym „challenge”, który ma na celu przetestowanie aplikacji FOREST App.

Więcej o: Graj, ucz się i zachowuj bezpiecznie w sieci – ASY INTERNETU.

Asy Internetu

2019-10-28

Nasza szkoła uczestniczy wielowymiarowym programie informatycznym. Główny cel  programu:  nauczyć dzieci umiejętności potrzebnych do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie. Program nauczana obywatelstwa cyfrowego i bezpieczeństwa, który powstał w ramach współpracy między firmą Google i Internet Keep Safe Coalition (iKeepSafe.org). Polska wersja językowa została opracowana przez Fundację Szkoła z Klasą. Nasz nauczyciel informatyki jest po pierwszym warsztacie z doskonale przygotowanymi trenerami. Kolejne warsztaty przed nim. Pierwsze informacje oraz nabyte umiejętności praktyczne zostały przekazane pozostałym nauczycielom.

Więcej o: Asy Internetu