Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177077
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Drużyny Energii

Powiększ obraz:

Walczymy o puchar Drużyny Energii!

Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym wynikiem. Do sportowej inicjatywy Energi z Grupy ORLEN zgłosiło się przeszło 300 placówek, z których wyłoniono 191.  Właśnie rozpoczyna się właściwy etap zmagań – ćwiczenia w szkołach. Zadaniem każdej z drużyn będzie włączenie do ćwiczeń jak największej liczby uczniów. Młodzież z całej Polski powalczy o spotkanie i wspólny trening z ambasadorami Drużyny Energii w swojej szkole oraz o udział w wielkim finale w Gdańsku i dodatkowe nagrody.

13 maja 191 szkół z całej Polski rozpoczyna rywalizację o tytuł najlepszej Drużyny Energii w piątej edycji projektu. W zmaganiach weźmie udział 100 nowych placówek, które najlepiej pokazały sportowy charakter i tym samym przekonały do siebie jury dokonujące kwalifikacji zgłoszeń. Grono rywalizujących szkół uzupełnią 91 drużyny, które brały udział w poprzednich edycjach projektu i nadal chcą podejmować wyzwania znanych sportowców i rywalizować z rówieśnikami z innych miejscowości.

Do projektu zgłosiły się szkoły z każdego zakątka Polski – łącznie aż 312. Najwięcej aplikacji napłynęło z województw pomorskiego (20), wielkopolskiego (21) i mazowieckiego (29). Z największych miast zgłaszało się nawet po kilka placówek - rekordzistą została Warszawa, z której zarejestrowało się 5 szkół.

Jesteśmy pod wrażeniem energii i zaangażowania, jakie włożono w przygotowanie prezentacji na etapie kwalifikacji do Drużyny energii – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor marketingu Energi SA. – Mam nadzieję, że i w tym roku nauczyciele i młodzież dadzą z siebie wszystko, by ćwiczyć razem z nami i znaleźć się wśród wyróżnionych szkół. Zachęcamy, bo naprawdę warto po okresie pandemii wracamy do odwiedzin w nagrodzonych 4 placówkach. Spotkanie i wspólny trening z ambasadorami Drużyny Energii będzie zapewne niezapomnianym przeżyciem i atrakcją dla wszystkich uczniów w...

Czytaj więcej o: Walczymy o puchar Drużyny Energii!