Statystyki

  • Odwiedziło nas: 177190
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Kalendarium

Środa, 2022-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Kokosza, grosz do grosza!

Powiększ obraz:

Kokosza, grosz do grosza!

O korzyściach płynących z oszczędzania nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy też, że nie jest to łatwa sztuka.  Czym jest pieniądz, skąd bierze się jego wartość i w jaki sposób można pomnażać oszczędności? Tego wszystkiego dowiedzieli  się  uczniowie naszej szkoły  uczestniczący w projekcie  z zakresu edukacji finansowej. Projekt „ Kokosza, grosz do grosza” rozpoczął się w październiku 2021 r. i został zakończony  w pod koniec listopada 2021r. W projekcie  brali udział uczniowie klasy 5 i 6.

Celem projektu była edukacja finansowa dzieci w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem  uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Kokosza, grosz do grosza! Każdy otrzymał teczkę, w której znalazły się materiały na temat wydawania i oszczędzania pieniędzy oraz ołówek z notesem. 

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w trzech zajęciach:

1.  Pieniądze i ich rola w życiu człowieka.

2. Zarządzamy własnymi pieniędzmi. Co daje oszczędzanie?

3. Planujemy koszty wycieczki klasowej.

Z okazji "Światowego  dnia oszczędzania", który przypada na 31 października w ramach projektu uczniowie zaprojektowali skarbonki według własnego pomysłu.

Poprzez uczestnictwo w zajęciach uczniowie poznali  funkcję i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i namnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Program  pokazał im również, w jaki sposób być bardziej gospodarnym i jak efektywnie pomnażać zaoszczędzone pieniądze. Dzięki tej wiedzy uczniowie  dowiedzieli się, w jaki sposób mogą realizować swoje marzenia.

Na zakończenie realizacji projektu wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, spośród których wyłoniono zwycięzców, a zostali nimi:

Dawid Chowaniec  i Julia Czaja oboje z klasy V

Zwycięzcy  ogólnopolskiego konkursu z zakresu wiedzy finansowej otrzymali od organizatora projektu  „Kokosza, grosz do grosza”  nagrody w postaci, koszulek a szkoła otrzymała certyfikat wdrożenia standardu nauczania edukacji finansowej.  Tym samym dołączyła do grona Szkół Bogatych w...

Czytaj więcej o: Kokosza, grosz do grosza!