Niedziela, 2021-04-11

Uczymy Dzieci Programować

Świąteczne kodowanie

2021-03-31

Uczniowie klasy 2 i 3 podczad zdalnych zajęć komputerowych zakodowali świąteczne obrazki.

Więcej o: Świąteczne kodowanie

Uczymy Dzieci Programować - certyfikaty

2021-01-11

Zakodowana podróż - innowacja pedagogiczna

2020-12-28

Do stworzenia innowacji zainspirował mnie udział w programie edukacyjnym Uczymy dzieci programować, zdobyte w nim doświadczenia, oraz udostępniane uczestnikom materiały dydaktyczne. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Kompetencje te rozwijane będą w połączeniu z poszerzaniem wiadomości na temat kontynentów. Odbywając podróż po każdym kolejnym kontynencie, dzieci odkryją ciekawostki związane z danymi miejscami, zapoznają się z ich historią, kulturą, poszukają też w każdym z tych miejsc elementów programowania. Realizowane zadania interesują uczniów, budzą ich ciekawość, mobilizuja do dalszego poszukiwania informacji o kontynentach.

Więcej o: Zakodowana podróż - innowacja pedagogiczna

Świąteczne kodowanie

2020-12-28

Uczniowie drugiej klasy przesyłają wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.

Więcej o: Świąteczne kodowanie