Kalendarium

Środa, 2019-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 65685
  • Do końca roku: 132 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

WF nie musi być nudny:)

2019-01-15
Powiększ zdjęcie

 Tuż przed feriami klasy IV- VIII wraz z nauczycielem wychowania fizycznego spędzili aktywnie czas na pobliskiej górce. Nie było to proste zadanie, szczególnie dla pierwszej grupy- klas IV/V, które to swoimi siłami przygotowały mały tor zjazdowy. Śniegu było naprawdę dużo, tym większa była frajda i zabawa. Grupy odpowiednio przygotowane do zimowej aktywności wzięły udział w licznych zabawach na śniegu, były też zabawy z rywalizacją. Najwięcej radości przyniosły "wyścigi zaprzęgów " oraz zjazdy naszym przygotowanym torem. Z całą pewnością powtórka będzie po feriach. Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu- również zimą!

Czytaj więcej o: WF nie musi być nudny:)

"Szkoła młodych patriotów"

2019-01-15
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w kolejnym projekcie - "Szkoła młodych patriotów" organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Jego celem jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Szkoła ma do wykonania 7 spośród 9 zadań i  jedno już za nami,  a mianowicie zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznej. Wzięli w nim udział uczniowie z poszczególnych klas oraz oddziału przedszkolnego w liczbie 24 osób. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

kategoria klas 0- 3

I miejsce wyśpiewali Mateusz Zimoch i Sara Zimoch

II miejsce : Weronika Walasik i Zuzanna Miętus

III miejsce : Maja Guroś i Paulina Sadłoń

                  Magdalena Sikora i Amelia Sowińska

kategoria klas 4-8

I miejsce: Anna Sadłoń

II miejsce: Julia Budzyńska, Wiktoria Chmielak i  Weronika Kurzydło

III miejsce: Weronika Waras i Aleksandra Orlińska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.                                                                                                   Był to pierwszy tego typu konkurs w naszej szkole i mamy nadzieję, że zagości on na stałe w kalendarzu  imprez szkolnych.

Przypominamy, że po feriach upływa termin dostarczania plakatów  na konkurs plastyczny - "100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości", który jest kolejnym zadaniem do zaliczenia w w/w projekcie.

Czytaj więcej o: "Szkoła młodych patriotów"