Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Poznajmy lasy i ojczyzną przyrodę

26 października trzech uczniów naszej szkoły brało udział w VIII edycji konkursu "Poznajmy lasy i ojczystą przyrodę" byli to: Julia Budzyńska, Natasza Bogdał i Wojciech Walasik.

Ten trzyetapowy Konkurs gromadzi na swoim starcie setki młodych przyrodników ze szkół podstawowych Powiatu Nowotarskiego i Tatrzańskiego. W tym roku do etapu szkolnego przystąpili uczniowie z rekordowej liczby 77 szkół.  Do finału awansowało tylko 32 uczniów, którzy najlepiej napisali test, przygotowany przez leśników na etap rejonowy. Spośród nich, 25 listopada wyłonimy zwycięzcę, który stanie się właścicielem nagród, jakimi będą - cenna statuetka sowy oraz tablet. W pełni na nie zasłuży, ponieważ pozostawi w pokonanym polu, aż 788 współuczestników rywalizacji.

Natasza Bogdał zdobyła II miejsce i awansowała do finału. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!