Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11 edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się 1 października 2021. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W tym roku chętni uczniowie w czasie przerw przypominali sobie rachunki poprzez grę planszową związaną z tabliczką mnożenia, mnożeniowego wisielca oraz układanie wież z kubków na których byłyodpowiednie wyniki. Całość akcji można zobaczyć w fotogalerii.