"BYĆ JAK ONA - edycja VI"

"BYĆ JAK ONA - edycja VI" - taki tytuł nosi ogólnopolski konkurs kierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Celem konkursu jest popularyzacja postaci Ireny Sendlerowej, zainteresowanie uczniów historią bohaterki, która z narażeniem własnego życia uratowała ponad 2500 żydowskich dzieci z czasie II wojny światowej. W realizację konkursu/projektu zaangażowała się klasa 7, która musiała wykonać kilka zadań konkursowych m.in. portret bohaterki, opis działań podjętych przez Irenę Sendler. Ponadto uczniowie obejrzeli film p.t. "Dzieci Ireny Sendlerowej" i uczestniczyli w lekcji, w czasie której przybliżono postać bohaterki. Oprócz tego Julia Budzyńska wykonała plakat, Weronika Kurzydło i Wiktoria Chmielak przygotowały prezentację , a Weronika Waras, Ola Orlińska i Julka Budzyńska postanowiły opracować opis działań Ireny Sendlerowej.  Plastyczną realizacją konkursu zajęła się  Karolina Guroś, która narysowała portret bohaterki, a koncepcja portretu  zakładała umieszczenie jej w otoczeniu dzieci, które wykonali wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły.