Niedziela, 2021-04-11

Imieniny: Filipa, Izoldy

Dzień Liczby Pi

Dnia 15.03.2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby PI. We wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone lekcje, na których uczniowie poznali historię Liczby Pi, zwanej Ludolfiną lub Stałą Archimedesa. Podczas zajęć uczniowie dowiedzeli się gdzie pierwsze pojawiła się liczba Pi, kto znajdywał jej rozwinięcie dziesiętne  oraz gdzie jest wykorzystywana. Podczas przerwy, uczniowie  mógł wziąść udział w konkursie na zapamiętanie jak najwięcej liczb z rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny, każdy ochotnik został nagrodzony słodką Pifinką. Uczniowie wzięli udział również w konkursie na plakty dotyczące liczby Pi, które dumnie prezentowały się na szkolnej gazetce, za tą aktywnośc zostali nagrodzeni ocenami z matematyki. Fotorelacje z obchodów można zobaczyć w szkolnej galerii.