Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 –podsumowanie akcji w naszej szkoleObchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 rozpoczęły się w naszej szkole 9 lutego i trwały do 8 marca. W ramach obchodów DBI na terenie naszej szkoły koordynator akcji przy współpracy z nauczycielami p.M.Dębską oraz p.M.Mikrut podjęli szereg działań: ▪Projekcja filmu edukacyjnego „Mama, Tata, Tablet” –w kl. 0-III SP▪Projekcja filmu edukacyjnego „Uważni rodzice” –w kl.IV-VI SP▪Projekcja filmu edukacyjnego “Gdzie jest Mimi?” -kl.VII-VIII SP▪“Kolorowe patyczki” -jak można programować bez komputera? -kl.I-III SP▪“Bądźmy jak Asy Internetu”-klasy IV-V tworzyli plakaty▪Klasa VI wykonywała samodzielnie karty do gry Memory -"Jestem bezpieczny/a w sieci”▪Udział klas VII-VIII w konferencji online Asy Internetu▪Uczniowie klas VII-VIII korzystali z platformy www.storyboardthat.com/pl/komiks-kreator -tworzyli komiksy na temat cyberprzemocy. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie świadomość dzieci i młodzieży odnośnie zagrożeń w cyberprzestrzeni, a korzystanie z Internetu będzie zawsze przynosiło korzyści, anie szkody.