EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Za nami 6. edycja Europejskiego Tygodnia Sportu – inicjatywa Komisji Europejskiej, która promuje sport jako aktywność fizyczną i społeczną oraz miejsce spotkania sympatyków aktywnego spędzania czasu.

ETS odbył  się w dniach 23-30 września 2020 roku w ponad 40 krajach Europy. Polska jest aktywnym uczestnikiem projektu, a narodowym koordynatorem wydarzeń jest po raz kolejny Ministerstwo Sportu. Do akcji zgłosiły się jednostki, dla których aktywność fizyczna jest dobrze spędzonym i dającym satysfakcję czasem.

Nasza szkoła po raz drugi wzięła aktywny udział w akcji. Koordynatorem akcji był Pani Magdalena Surówka- dyrektor oraz nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły.

Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zaplanowanych akcjach.

Plan naszych działań:

AKTYWNIE I ZDROWO- EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W KNUROWIE

Wydarzenie skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Knurowie.
Placówka podejmuje szereg działań związanych z aktywnością.
W trakcie wydarzenia planujemy mnóstwo aktywności, nowych form ruchu oraz działań integrujących społeczność.
W ciągu całego tygodnia planujemy:
1. Edukację zdrowotną- prezentacja o zdrowym odżywianiu
2. Tańce integracyjne
3. Fitness na świeżym powietrzu oraz gdy i zabawy podwórkowe
4. Gry i zabawy korytarzowe- gry XXL
5. Animacje ruchowe
6. Nordic Walking
7.  Trening obwodowy
8. Gimnastykę smyka
9. Aktywne przerwy- dzień skoków na skakance, dzień rzutów do kosza, dzień zwodu na drążku.

Po całym aktywnym tygodniu nastąpiło podsumowanie naszych działań. Podczas uroczystego apelu, Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody najbardziej aktywnym uczniom całej akcji.

Pamiętajmy – ZDROWIE POTRZEBUJE RUCHU. Jesteśmy aktywni i dbamy o siebie każdego dnia.