Międzynarodowy Dzień Kropki

W dniu dzisiejszym w naszej szkole świętowaliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki (Dot Day). Wszystko zaczęło się od Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” i poświęcił ją swojemu nauczycielowi matematyki z siódmej klasy – panu Matsonowi.

Książka ta opowiada historię Vashti – małej nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti  na lekcji plastyki nie ma pomysłu na wyrażenie siebie za pomocą znaczka, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi do dziecka „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd Cię przeniesie”. Dziewczynka stawia kropkę na środku kartki, którą nauczycielka jest zachwycona i prosi o podpisanie dzieła. Następnego dnia Veshti widzi swoją pracę oprawioną w ramkę i powieszoną nad biurkiem tak, aby wszyscy ją widzieli. Jest szczęśliwa, że jej praca została doceniona, więc  postanawia udowodnić, iż potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki. W taki sposób powstają nowe, kolorowe prace składające się z dziesiątek mniejszych bądź większych kropek.  Jej obrazy umieszczone na szkolnej wystawie mogą podziwiać inni, między innymi smutny chłopiec, który mówi Veshti, że ona tak pięknie maluje, natomiast on nie potrafi. Dziewczynka zachęca go, aby coś narysował i zachwyca się jego pracą tak samo, jak zrobiła to jej nauczycielka. To niesamowita opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, ale także odkryła w sobie talent i odwagę.

Oto fotorelacja z ochodów Dnia Kropki w naszej szkole