Piątek, 2020-04-10

Imieniny: Borysławy, makarego

„Działajmy razem”- podsumowanie akcji DBI w naszej szkole

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w naszej szkole zostały podjęte różne inicjatywy mające na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Podczas tegorocznej edycji szkolny koordynator podjął szereg działań:

• „Wirtualny spacer po Internecie” – prezentacja multimedialna przygotowana na podstawie informacji zgromadzonych przez klasy  IV-VIII (uczniowie pamiętają o prawach autorskich)  – prezentacja opracowana i zaprezentowana społeczności szkolnej przez najstarszą grupę uczniów.
  • Plakaty  „Bezpiecznie w sieci” – przygotowane przez uczniów kl.VI – prace rozwieszone na korytarzu szkoły.
  • „Razem tworzymy lepszy Internet” – wykorzystanie aplikacji Plickers  oraz Quizizz do przeprowadzenia testu wiedzy w kl.IV-VIII.
  • Projekcja filmu edukacyjnego „Tajemniczy przyjaciel” – Owce w sieci –w kl.I-IIISP + quiz sprawdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w sieci.
  • Zabawa w „Sieć” dla najmłodszych grup 0-IIISP.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie świadomość dzieci i młodzieży odnośnie zagrożeń w cyberprzestrzeni, a korzystanie z Internetu będzie zawsze przynosiło korzyści, a nie szkody.