Środa, 2020-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

Szkolna Wigilia

W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia, którą poprzedziło wystawienie góralskich jasełek. Uczniowie chętnie odgrywali sceny narodzenia Chrystusa w scenerii Tatr i podhalańskich dziedzin w oryginalnej gwarze podhalańskiej, kultywując w ten sposób tradycje naszych ojców i dziadów. Kolędy i pastorałki góralskie cieszą się popularnością w tym okresie i są przez młodzież szkolną chętnie wykonywane. A piękne stroje góralskie i scenografia z elementami panoramy gór dodają tej oprawie tajemniczego uroku.

Jest taki dzień tylko jeden raz do roku – śpiewają Czerwone Gitary. I właśnie był w naszej szkole taki dzień, w którym wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami, rodzice oraz zaproszeni goście m.in. sołtys wsi pan Czesław Stopka. Pani dyrektor Magdalena Surówka złożyła serdeczne życzenia świąteczne zebranym, którzy następnie podzielili się opłatkiem i życzyli sobie nawzajem wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2020. Barszcz z uszkami oraz świąteczne ciasta na stole z białym obrusem i siankiem - to preludium do rodzinnej uroczystości już w domach każdego z nas. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie najpopularniejszych kolęd.