Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Mierzenie szkoły

W ramach projektu mPotęga – „Geometria w otaczającym nas świecie” uczniowie rozpoczęli pomiary naszej szkoły, dzięki którym powstanie jej makieta. Dzieciaki zostały podzielone na 3 różne grupy i  dokonywały pomiarów metrami o 3 różnych długościach, dzięki czemu szybko wyciągnęli wniosek, iż dobór narzędzia do mierzenia ma ogromne znaczenie.  Po dokonaniu praktycznych pomiarów, przyszedł czas na przeniesienie i odpowiednie dobranie skali. Uczniowie metodą prób i błędów wspólnie wypracowali odpowiednią skalę i stworzyli plan szkoły. Kolejnym etapem, było wykonanie dewnianych listewek przez jednego z rodziców. Następnie uczniowie przyklejali odpowiednie fragmenty i powstały kontury szkoły. Na kolejnych zajęciach uczniowie dopracują szczegóły, a całościowy projekt makiety zostanie zaprezentowany na Dniu Geometrii Przestrzennej.