"Wolna i Niepodległa"

8 listopada uroczystą akademią uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wraz z opiekunami p. Esterą Głową oraz p. Agatą Hajdugą przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Pociąg do wolności". Podróż zaczęliśmy od stacji "Niewola", która upamiętniała bardzo przykry dla nas fakt - całkowitej utraty niepodległości po III rozbiorze Polski. Kolejne stacje "Powstania narodowe" i "I wojna światowa" przypomniały nam, jak wiele nasz naród przeszedł w trakcie 123 lat niewoli. Aż do 1918 roku Polacy musieli czekać, by na mapie Europy znów pojawiła się Rzeczypospolita. Musimy pamiętać o ważnych dla nas świętach narodowych i z należytym szacunkiem je obchodzić, a do takich należy właśnie ta historyczna data 11 listopada - Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości .

Tego samego dnia razem z   tysiącami uczniów w całej Polsce odpowiedzieliśmy na apel Ministra Edukacji Narodowej i  o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".