Uroczyste Ślubowanie Pierwszaka

14 października w naszej szkole ośmiu nowych uczniów złożyło ślubowanie, aby w ten sposób dołączyć do szkolnej braci. Uroczystość poprzedziła krótka akademia, w której pierwszoklasiści zaprezentowali słownie i muzycznie nabytej już umiejętności. Klasą opiekuje się wychowawczyni pani Magdalena Mikrut.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele przygotowań – uczniowie poznają  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami  oraz zaproszonymi Gośćmi.