Czwartek, 2019-11-21

Imieniny: Janusza, Marii

ZIELONA SZKOŁA

W dniach 22 maja 2019r. do 3 czerwca 2019r. uczniowie szkół Gminy Nowy Targ: Klikuszowej, Knurowa, Szlembarku, Lasku, Rogoźnika, Krempach i Nowej Białej uczestniczyli we wspólnym wyjeździe na zieloną szkołę do Włoch (miejscowość Cesenatico).
Cesenatico to licząca ponad siedem wieków barwnej tradycji miejscowość, położona na Riwierze Adriatyckiej w odległości 25 km od słynnego kurortu Rimini. Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych wybrzeża Romagni, która do dzisiaj zachowała szczególną atmosferę.
Uczniowie naszej gminy spędzili czas bardzo aktywnie na nauce, zabawie, poznawaniu kultury innego kraju oraz wycieczkach fakultatywnych.
Były wspólne wycieczki do Wenecji, Rzymu, Florencji, San Marino, Delfinarium, Mirabilandii- największego parku rozrywki w Europie, które pozwoliły na poznanie nowych miejsc oraz kultury innego kraju.
Każdy dzień przynosił wiele wrażeń.
Uczniowie uczestniczyli w wielu zabawach integracyjnych, każdego dnia dbali o swoją sprawność fizyczną ( gry i zabawy ruchowe, animacje, tańce, fitness na plaży), były wspólne spacery po okolicy oraz wspólnie spędzony czas na świetlicy ( śpiewy, gry planszowe, rozmowy, prezentacje, skecze, specjalne zadania, nauka przez zabawę).
Jest to świetny sposób na wspólnie spędzony aktywnie czas oraz integrację międzyszkolną.
Już dziś myślimy o kolejnym wyjeździe w nowe miejsca.