Środa, 2019-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

• Do wakacji: WAKACJE!!!

Szkoła młodych patriotów

28 lutego 2019 r. został podsumowany następny  punkt projektu "Szkoła młodych patriotów", w ramach którego uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Knurowie wykonali plakaty upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI w liczbie 18 osób. Oddano 15 prac wykonanych różnymi  technikami. Interpretacja tematu zaskakiwała szerokim spektrum rozumienia rocznicy 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. Często motywem był Orzeł Biały, czy nasze barwy narodowe.  Jury konkursowe wyłoniło po 3 prace z każdej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy wyróżnionych plakatów dodatkowo nagrody rzeczowe. Uczniowie z klasy VI w ramach zajęć kreatywnych wykonali pokonkursową wystawę wszystkich oddanych rysunków, którą można podziwiać na korytarzu głównym naszej szkoły.

Oto nagrodzeni uczniowie:

klasy I-III

1 miejsce: Zuzanna Miętus kl.I

2 miejsce: Paulina Pietraszek kl. II

3 miejsce: Sara i Mateusz Zimoch kl. III

Paulina Sadłoń  kl. III

klasy IV-VI

1 miejsce: Weronika Waras kl. V

Aleksandra Orlińska kl. V

2 miejsce: Adam Knurowski kl. IV

3 miejsce: Hubert Kaczmarczyk kl. VI

Dawid Sulka kl. VI

Bartłomiej Urbaś kl. VI

Kolejnym punktem realizacji projektu będzie konkurs wiedzy pt. Historia Polski a patriotyzm", do którego zapraszamy chętnych uczniów. Termin będzie wkrótce podany.