Jasełka oraz szkolna Wigilia

W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość, którą przygotowują corocznie uczniowie klas IV – VIII, nauczyciele i rodzice, a która na stałe wpisana jest harmonogram imprez zgodnie misją szkoły w celu promowania tradycyjnych obrzędów ludowych w gwarze podhalańskim. Na uroczystość zaproszono sołtysa wsi pana Czesława Stopkę, który złożył wszystkim nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia świąteczne. Życzenia wszystkim złożyła także pani  dyrektor mgr Magdalena Surówka.

Jasełka w gwarze górali Skalnego Podhala przedstawili uczniowie, którzy szczególnie cenią sobie mowę pradziadów według scenariusza napisanego przez pana Stanisława Koczóra. Uczniowie odegrali wzorowo postacie biblijne, przedstawiając dzieje narodzin Chrystusa, ale także niezwykle podniośle zaśpiewali kolędy, kolędziołki i pastorałki góralskie. Szczególnie gromko zabrzmiały kolędy: „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontym zrodził czy „Pójdzmy syćka Knurowianie witać Boga na tym sianie”, zaś zespół góralski „Śleboda” zaśpiewał piosenkę pasterską „Na holi”, a Wojtuś Walasik złożył życzenia świąteczno-noworoczne „po nasymu”. Inscenizację i choreografię oraz budowę szopki przygotowali uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem pani Moniki Klamerus i pana Stanisława Koczóra.