Środa, 2019-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

• Do wakacji: WAKACJE!!!

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.  W tym roku obchodzimy 100-lecie  tego wydarzenia, a 9 listopada  nasi  uczniowie z klas V-VIII   podążając za Orłem Białym  przybliżyli zawiłe losy  kochanej Ojczyzny idąc ze słowem i pieśnią  przez okres zaborów, walki dzieci z Wrześni o mowę ojczystą,  emigrując z kraju wraz z tysiącami Polaków, czy pochylając się nad grobami tych, którzy polegli  w powstaniach narodowych  i  w trakcie I wojny światowej. Do obchodów Święta Niepodległości dołączyli najmłodsi uczniowie , którzy swoim występem również uświetnili ten dzień. Na koniec upamiętnienia tej niezwykłej rocznicy odpowiedzieliśmy na apel Minister Edukacji Narodowej  i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".