Czwartek, 2019-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii

• Do wakacji: WAKACJE!!!

BohaterON – włącz historię!

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek. Do III edycji tej kampanii przyłączyła się również  nasza szkoła. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Wypisane kartki z pozdrowieniami i życzeniami zostały wysłane i wkrótce trafią do rąk Powstańców. Dziękujemy!