Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

• Odwiedziło nas: 42032

Widowisko Dumy i Radości

W dniu 21.10.2018 (piątek) uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Moniką Dębską, p. Natalią Orlińską, p. Moniką Klamerus – Czaja) uczestniczyli w „Widowisku Dumy i Radości”. Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w czasie której podziękowaliśmy Bogu za dar Niepodległej. Szliśmy w barwnym korowodzie przez ulice Królewskiego Stołecznego Miasta -  Krakowa do Parku Jordana, który mieści się w pobliżu Muzeum Narodowego. Nasz pochód był żywą lekcją historii. Przypomniane zostały nam dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie przedstawiali postacie wielkich Polaków. Na czele naszego pochodu był sam wódz -  Marszałek Józef Piłsudski wykonany przez p. Monikę Dębską.  Prezentowane inscenizacje rozpalały wyobraźnię licznych obserwatorów na ulicach miasta.  Wypisane hasła przypominały szczegóły z historii  i wskazywały na  miłość do Polski.

Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty podziękowała nam za nasz aktywny udział i „przybycie z daleka”.