Czwartek, 2019-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii

• Do wakacji: WAKACJE!!!

Bliżej historii - spotkanie z panem Leszkiem Lisieckim

21 września gościliśmy w naszej szkole pana Leszka Lisieckiego - poetę, barda, fotografa, a jednocześnie pasjonata Powstania Warszawskiego, który właśnie z tym tematem zapoznał naszych uczniów z klas szóstej, siódmej i ósmej.  W czasie prelekcji pan Lisiecki przybliżył historię powstania, jego przebieg, a to wszystko przy wykorzystaniu oryginalnych zdjęć  lotniczymi walczącej Warszawy, na których było widać m.in. barykady powstańcze. Uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek o tym wydarzeniu, których na pewno nie odnajdą w podręczniku do historii czy  obejrzeć powstańczą mapę stolicy z zaznaczonymi pozycjami walczących batalionów.  Dziękujemy Panu Leszkowi, że zechciał podzielić się z nami swoją wiedzą i pasją na temat tego bardzo ważnego wydarzenia w historii naszej stolicy i kraju.