Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Nasza szkoła również włączyła się w tą promocję.

26 września w naszej szkole obchodziliśmy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Podczas zajęć uczniowie brali udział w różnych wydarzeniach. Przyjrzeli się dokładniej mapie Europy oraz flagom europejskim, wykonali plakaty promujące naukę języków obcych oraz kolaże prezentujące wybrane kraje i flagi, rozwiązywali interaktywne quizy, łamigłówki językowe Nasza szkolna podróż po Europie (i nie tylko) dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.