Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Polska pastelami malowana".

2018-12-14

15 listopada 2018 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Chełmie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polska pastelami malowana”. Konkurs adresowany był do dzieci 5-6-letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie całej Polski.

Po długich obradach komisja (w składzie: Joanna Grochola – artysta plastyk z LSCDN w Chełmie, Alicja Gierun – autorka książeczek dla dzieci, Urszula Wolanin – nauczycielka, Jolanta Jaroszyńska – nauczycielka) przyznała:

I miejsce Julia Sobiesiak, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu („Ratusz w Zamościu”)

II miejsce Katarzyna Gniewek, Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym

III miejsce (ex aequo):

– Magdalena Ludwin, Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich („Nad Morzem Bałtyckim”)

Amelia Sowińska, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Św. Kingi w Knurowie („Wieś Knurów”)

– Milena Przeszłowska, Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym

Wyróżnienia:

Jakub Ostapiński, Przedszkole Miejskie Nr 6 w Chełmie

Hanna Bodak, Przedszkole Nr 174 „Królewna Śnieżka” w Poznaniu („Ratusz w Poznaniu”)

Gratulacje!

Turniej mikołajkowy BAW SIĘ RAZEM Z NAMI

2018-12-06

Turniej mikołajkowy BAW SIĘ RAZEM Z NAMI klas I-III Dnia 5 grudnia nasi uczniowie klas I-III wzięli udział w Turnieju Mikolajkowym Baw sie razem z nami, ktory co roku organizowany jest dla najmłodszych uczniow Gminy Nowy Targ. Uczniowie wspólnie spędzają aktywnie czas, sprawdzając swoje możliwości sportowe w licznych torach przeszkód. Uczą się przestrzegania zasad " fair play" oraz grupowej współpracy. Każda szkoła wygrywa sprzęt sportowy. Co roku imprezę umila osoba Sw. Mikołaja, ktory dla wszystkich dzieci ma slodki upominek. W tym roku uczniowie naszej szkoły zaśpiewali Mikołajowi piosenkę. Wypadli super !

2018-12-06

6 grudnia gościliśmy w szkole Świętego Mikołaja. Dzieci powitały gościa pięknymi piosenkami i wierszykami. Dla każdej klasy znalazły się prezenty, które wszystkim wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Uczniowie również przygotowali dla niego niespodziankę i zaprosili do szkoły w przyszłym roku.

VI Gminny Konkursu Pieśni Patriotycznej, Historycznej i Żołnierskiej

2018-12-05

20 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu odbył się VI Gminny Konkursu Pieśni Patriotycznej, Historycznej i Żołnierskiej pod hasłem Wolności moja – Polsko!    W konkursie walczyło o miejsca 95 uczestników szkół z terenu gminy Nowy Targ.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice uzyskując najwyższe miejsca:

- Weronika Walasik  prezentując piosenkę ,,Co to jest niepodległość”

zajęła I miejsce w kategorii klas 1-3 - soliści

- Anna Sadłoń  prezentując  piosenkę ,,Siwy mundur”

zajęła również I miejsce w kategorii klas 4-6 – soliści

Gorąco gratulujemy dziewczynkom zdobycia wysokich miejsc.

Wernisaż Wystawy XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "NIEPODLEGŁOŚĆ"

2018-11-19

W dniu 15 listopada w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż na którym zaprezentowane zostały prace plastyczne nagrodzone w XXIII Powiatowym Konkursie Plastycznym ”Niepodległość”. Uczniowie naszej szkoły również zostali docenieni przez jury. Alan Zawada otrzymał nagrodę, natomiast Igor Zawada i Kuba Knurowski wyróżnienia. Gratulujemy!

Zabawa andrzejkowa

2018-12-03

Andrzejki to jeden z  dni w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć w sferze wróżb  i tradycyjnych zabaw. Z tej okazji 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Ten niezwykły wieczór spędziliśmy z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Szlembarku. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

WARSZTATY OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

2018-11-25

Rodzice,uczniowie i nauczyciele na miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia zaczęli się do nich już przygotowywać. Trafionym pomysłem na tę okazję okazało się coroczne spotkanie na warsztatach plastycznych dotyczących ozdób bożonarodzeniowych.Finałem odbytych warsztatów będzie wystawa rękodzieła.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Polska - Moja Ojczyzna"

2018-11-21

9 listopada 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelowie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  „Polska- Moja Ojczyzna”. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 3 - 6 lat uczęszczających do przedszkoli na terenie całej Polski.

Na konkurs wpłynęły niezwykle piękne prace, wykonane różnymi technikami plastycznymi. „Wyłonienie laureatów spośród tak wielu kreatywnych prac, okazało się nie lada wyzwaniem dla jury. Po długich obradach komisja przyznała:

• I miejsce – Julia Kozdrowska, Przedszkole Publiczne w Gryfowie Śląskim
  • II miejsce – Zofia Sakowicz, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu
  • III miejsce – Gabriela Chmielak, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im.Św. Kingi w Knurowie”

Gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Oddziale Przedszkolnym

2018-11-20

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza grupa przedszkolna w sposób bardzo aktywny włączyła się w obchody tego niezwykle ważnego święta.