Środa, 2020-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie naszej szkoły!

Życzymy miłego przeglądania!

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

od dnia 26 października do dnia 8 listopada 2020r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie tych klas przechodzą na tryb nauki zdalnej. Pozostali uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziału przedszkolnego uczęszczają do szkoły wg planu.

Link : https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne

CYBERPRZEMOC- WŁĄCZ BLOKADĘ NA NĘKANIE.

2020-10-26
CYBERPRZEMOC- WŁĄCZ BLOKADĘ NA NĘKANIE.

,,Autorką poradnika „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie” jest Anna Borkowska, psycholog z Akademii NASK. Publikacja powstała w ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i NASK – „Nie zagub dziecka w dzieci”. W premierowej prezentacji poradnika wziął udział minister cyfryzacji Marek Zagórski."

Nasi koledzy już w gronie ministrantów 2020

2020-10-26

W czasie niedzielnej Eucharystii do grona ministrantów naszej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Harklowej zostali przyjęci nasi szkolni koledzy: Dawid, Karol, Wojciech.
Gratulujemy

Jan Paweł II oczami dzieci 2020

2020-10-26

W piątek 23 października przygotowaliśmy wystawę w ramach udziału w projekcie "Jan Paweł II oczami dzieci 2020". Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, przygotowywali prezentacje multimedialne, plastyczne, by zagłębić się w drogę do świętości Karola Wojtyły, czyli świętego Jana Pawła II.  Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym.

Szkolny Dzień Papieski 2020

2020-10-19

We wtorek 13 października 2020 Uczniowie  z poszczególnych klas z  naszej szkoły uczestniczyli aktywnie w przeżywaniu XX Dniu Papieskim pod hasłem: "Totus Tuus".

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Prafialny Dzień Papieski 2020

2020-10-19

W niedzielę 11 października 2020 delegacja Uczniów z naszej szkoły uczestniczyła aktywnie w
XX Dniu Papieskim pod hasłem: "Totus Tuus".

DZIEŃ HIGIENY VELVET

2020-10-19

15 października 2020 obchodziliśmy  „światowy dzień mycia rąk”. Wydawałoby się, że w tym roku o poprawnym myciu rąk nie trzeba już nikomu przypominać, ale w obliczu zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, zdecydowanie warto odświeżyć wiedzę dzieci.   W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego przypomniały sobie podstawowe zasady higieniczne  wykorzystując  materiały partnera akcji Zdrowo i Sportowo marki Velvet.  Zapoznały się z radami misia Velvetusia  i wykonały pracę plastyczną, której bohaterami stały się bakterie i wirusy.

DZIEŃ DRZEWA

2020-10-19

To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.
Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały historię tego święta, starały się zapoznać z rodzajami drzew występującymi w ich otoczeniu, zrobiły ekologiczne, klasowe drzewo. Oto fotorelacja z zajęć.

„Rymowanki dla rolników” konkurs Głównego Urzędu Statystycznego

2020-10-15

W ramach promocji powszechnego spisu rolnego PSR 2020 Główny Urząd Statystyczny organizuje konkurs „Rymowanki dla rolników”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z województwa małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami rolnictwa i produkcji żywności w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni.