Kodowanie - zadanie pierwsze: wprowadzenie do wydawania poleceń

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I przystąpili do Ogólnopolskiego projektu Dzieci programują. W miesiącu październiku wykonaliśmy pierwsze zadanie. Dotyczyło ono wprowadzenia do wydawania poleceń i  wymagało wykonania kilku ćwiczeń tematycznych. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i bardzo szybko zrozumieli pojęcie instrukcja. Doskonalili umiejętność mierzenia krokami oraz orientację przestrzenną. Wytrwałość i umiejętność czytania mapy doprowadziła ich do słodkiego skarbu. Zachęcam rodziców do wspólnej zabawy. W plikach do pobrania są przykłady zabaw i zadania do realizacji w domu - na miesiąc listopad (zakładka Projekty, programy, Ogólnopolski projekt Dzieci programują, Algorytmy z pluszowym misiem) . Gorąco zapraszam!